27. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı’nda Türkiye 4’te 4 Yaptı

27. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı’na katılarak Türkiye’yi temsil eden 4 kişilik ekip üstün başarı elde etti.TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) önderliğinde oluşturulan 4 kişilik olimpiyat takımının akademik...

27. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı’nda Türkiye 4’te 4 Yaptı
banner230
27. Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı’na katılarak Türkiye’yi temsil eden 4 kişilik ekip üstün başarı elde etti.
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) önderliğinde oluşturulan 4 kişilik olimpiyat takımının akademik danışmanlığını TOBB Üniversitesi’nden Doç. Dr. Osman Abul, Doç. Dr. M.Fatih Demirci ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Tolga Can üstlendi. Kazakistan’ın Almatı kentinde gerçekleştirilen ve bu yıl 27’ncisi düzenlenen Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı’nda Türkiye’yi temsil eden öğrenciler 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. 84 ülkenin katılımıyla gerçekleşen uluslararası yarışmada Türkiye’yi temsil eden 4 kişilik olimpiyat takımından Abdullah Enes Öncü, Kayacan Vesek ve Muhammed İkbal Kazar gümüş, Muhammet Emin Ayar ise bronz madalyanın sahibi oldu.
1993 yılından beri düzenli olarak katıldığı Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı’nda Türkiye bu güne kadar 2 altın, 20 gümüş ve 37 bronz madalya kazandı.
YORUM EKLE