Osmanelili Çiftçilere Müjde

Ziraat Bankası ve Osmaneli Ziraat Odası, çiftçilerin ödeyemedikleri kredi borçlarıyla alakalı bir çalışma başlattı.Konuyla ilgili Osmaneli Halk Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan bilgilendirme toplantısına, Osmaneli Ziraat Odası Başkanı...

Osmanelili Çiftçilere Müjde
banner230
Ziraat Bankası ve Osmaneli Ziraat Odası, çiftçilerin ödeyemedikleri kredi borçlarıyla alakalı bir çalışma başlattı.
Konuyla ilgili Osmaneli Halk Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan bilgilendirme toplantısına, Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ertuğrul Ünver, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serkan Diker, Osmaneli Ziraat Bankası Şube Müdürü Canan Aşkın, Ziraat Hayat Emeklilik Bölge Satış Yöneticisi Nurdan Ceviz Kiremitçi, Ziraat Hayat Emeklilik Bireysel Satış Yöneticisi Birikim Uzmanı Tuğba Yılmaz, Ziraat Sigorta Marmara Bölge Yöneticiliği Satış Asistanı Birol Bayındır, köy muhtarları, kooperatif başkanları ve çok sayıda çiftçi katıldı.
Toplantıda konuşan Ziraat Bankası Osmaneli Şube Müdürü Canan Aşkın, "Hava şartlarından dolayı ürünlerinde verim düşüklüğü ve kalite bozukluğu olmuştur. Bu nedenle çiftçilerimizin bankaya olan borçları ödenemez hale gelmiştir. Kefillikle yıllardır kredi çekemez duruma gelmişlerdir. Ertelemelerle ilgili yaşadığımız süreç içerisinde bazı tereddütler varsa bu konulara açıklık getirmek istiyorum. Tarımsal destek dediğimiz bir uygulamamız var vadesi geçip kredisini ödemeyen, ödeme zorluğu olan kişilere yapacağımız uygulamalarla ilgili yönerge yayınlandı. Bu yönergeyle takipte borcu olan üreticilerimizin faizlerinin tamamını siliyoruz. Gelip borçları hakkında ertelenip ertelenmediği kontrol edin nasıl ödeyebileceğinizi düşünüyorsanız ona göre bir ödeme planı çıkartmaya çalışalım” dedi.
Ziraat Odası Başkanı Ertuğrul Ünver ise, “Ziraat Bankası yetkililerinin çiftçimizi ve bizi aydınlatmalarından memnun olduk. Ziraat Odası olarak tüm çiftçilerim adına kendilerine çok teşekkür ederim" diye konuştu.
YORUM EKLE