Ersoy Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Başkan Ersoy Muhtarlar İle Bir Araya Geldi.

BALIKESİR 26.10.2015, 16:49
Ersoy Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
banner230
Muhtarlar Gününün 186. yıldönümü dolayısıyla Havran’daki mahalle muhtarları onuruna bir yemek veren Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, tüm muhtarların gününü kutladı.
Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçe merkezi ile mahalle muhtarları ve aileleri onuruna Entur Otel’de yemek veren Belediye Başkanı Emin Ersoy, muhtarlığın kutsal bir görev olduğunu ve muhtarların halk ile devlet arasında bir köprü görevi gördüğünü söyledi.
Başkan Emin Ersoy ve eşi Aliye Ersoy konuklarını kapıda karşılayıp yemek sonrası kapıya uğurladılar. Yemeğe Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkanlığında çalışan Daire Müdürleri eşleri ile katıldı.
Programda bir selamlama konuşması yapan Başkan Ersoy, “Muhtarlık teşkilatının kuruluş yıldönümü hayırlı uğurlu olsun. Muhtarlık, halkla devlet arasında bir köprüdür. Bu kadar ehemmiyetli bir görevi yürüten muhtarlarımıza destek olmak da belediye başkanı olarak bizlerin görevidir. Bugün de bu önemli görevi idrak eden muhtarlarımız onuruna tertip etmiş olduğumuz yemeğe hepiniz hoş geldiniz” dedi.
Başkan Ersoy “Bir buçuk yıllık görev sürem içinde hep birlikteyiz neredeyse her gün sizlerle birlikte çalışıyoruz birlikte hizmet yolunda adımları atıyoruz. Mahallelerinize köylerinize sürekli geliyoruz Düğünlerde hayırlarda sofralarınıza oturuyoruz. Bu akşam bizlerde sizlere yemek ikram edelim diyaloglarımızı daha üst seviyelere çıkartalım birlik ve beraberliğimizi perçinleyelim diyerek özellikle Muhtarlarımızın bu özel gününü seçtik. Muhtarlar halkın sözcüsüdür Mahallesinde sorunu olan kişi önce muhtara gider derdini anlatır sorununu çözmez ise sonra Belediye Başkanına gider bu anlamda sizlerle etle tırnak gibiyiz” dedi. Başkan Ersoy “sizin derdiniz bizim derdimizdir. Düğünde ölümde hüzünde sevinçte hep birlikteyiz. Seçilmiş kişilerin birlikte hareket etmesi hizmeti hızlandırır bu işten karlı vatandaş olur. Sorunu ivedilikle çözüme kavuşur. Sözümü noktalarken hepinizin gününü Tebrik eder bundan sonraki etkinliklerde görüşmek üzere en derdin Sevgi ve Saygılarımı sunarım” dedi.
Yemeğe Katılan Mahalle Muhtarları “İlk kez Muhtarlar adına böylesi güzel bir etkinlik düzenleniyor. Önceki yıllarda Muhtarlar günü kimsenin aklına bile gelmiyordu. Muhtarlık sistemi ilk defa 1829 yılında hayata geçirilen bir sistemdir. Belediye Başkanımız Ailelerimizle bizlere jest yaparak güzel bir akşam yemeği organizasyonu yaptı. Değer görmek bizleri mutlu etti. Allah Başkanımızdan razı olsun. Başkanımız bizlere bir telefon kadar yakın ne zaman sıkıntımız sorunumuz olsa başkanımız hızır gibi yetişiyor sağolsun varolsun” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@