Kuşadası’ndaki Anadolu’nun Renkleri Mozaik Çalıştayı Sona Erdi

Kuşadası Belediyesi’nin katkıları ile Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği (EGESDER) tarafından İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Anadolu’nun Renkleri” Mozaik Çalıştayı’nda sanatçılar tarafından yapılan ve Türkiye’nin...

Kuşadası’ndaki Anadolu’nun Renkleri Mozaik Çalıştayı Sona Erdi
banner230
Kuşadası Belediyesi’nin katkıları ile Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği (EGESDER) tarafından İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen “Anadolu’nun Renkleri” Mozaik Çalıştayı’nda sanatçılar tarafından yapılan ve Türkiye’nin 7 bölgesinden 7 halk oyunu figürünün bulunduğu pano serisi sona erdi.
Kuşadası Belediyesi’nin desteği ile EGESDER tarafından düzenlenen Anadolu’nun Renkleri Mozaik Çalıştayı sona erdi. Mozaik sanatçıları Ayşe Mesude Kumbasar, Ayhan Keser, Esra Eren Çimen, Gülben Gültek Güneş, Gülden Akyol Köktürk, Gülistan Genç, Hatice Aydan Aktürk, Kadir Yılmaz, İlknur Hıçkıran, Serdar Yörük, Sevgi Genç ve Sevgi Tümer’in katıldığı çalıştayda bir de pano serisi hazırlandı. Türkiye’nin 7 bölgesinden 7 halk oyunu figürünün yer aldığı panolar, önümüzdeki günlerde Kuşadalıların da görüşleri alınarak ilçenin belirli bir noktasında yan yana bir bütün oluşturacak şekilde sürekli olarak sergilenecek.
Mozaik Çalıştayı’nı ziyaret eden Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, sanat eserlerinin kentlere estetik anlamda büyük bir değer kattığını belirterek “Birbirinden değerli sanatçılarımız tarafından büyük bir emekle yapılan mozaik a panoların Kuşadalılar tarafından da çok beğenileceğini düşünüyorum. Anadolu’nun renklerini mozaik çalışmayla yansıtan bu panoları vatandaşlarımızdan gelen öneriler doğrultusunda ilçemizin uygun bir noktasında sergileyeceğiz. Sanatçı kişilikleri ve emekleri ile Kuşadası’na değer katan tüm sanatçılarımıza ve EGESDER Başkanı Serdar Yörük’e candan teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE