Vatandaşları Dolandırmak İçin “Çağrı Merkezi” Kuran Şebeke Çökertildi

Afyonkarahisar’da Polis Vatandaşları “bankaların Sizlere Vermesi Gereken Sigorta Ve Aidat Masraflarını Geri Alıyoruz” Diyerek Vatandaşların Kredi Kartı Bilgilerini Alarak Kurdukalrı Çağri Merkezi Üzerinden Dolandıran Bir Şebekeyi Çökertti.

Vatandaşları Dolandırmak İçin “Çağrı Merkezi” Kuran Şebeke Çökertildi
banner230
Afyonkarahisar polisi, “bankaların sizlere vermesi gereken sigorta ve aidat masraflarını geri alıyoruz” diyerek kredi kartı bilgilerini alarak kurdukları çağrı merkezi üzerinden vatandaşları dolandıran bir şebekeyi çökertti.
Edinilen bilgilere göre, operasyonun kent merkezi Marulcu Mahallesi Kurtuluş Caddesi Honduoğlu Apartmanı No:51 adresinde bulunan dairede yapıldığı belirtildi. Şebeke üyelerinin çok sayıda vatandaşı cep telefonu ile arayarak, “bankalardan sizlerin adına olan kredi kartı aidat ile kredi sigortalarını ve dosya masraflarını geri alıyoruz” diyerek vatandaşlardan masraf adı altında 349 TL talep ettikleri ve ücreti kredi kartı üzerinden çektikleri kaydedildi. Şebeke üyelerinin vatandaşların kredi kartı bilgilerini aldıktan sonra bu kartlar ile çeşitli internet sitelerinden harcama yaparak genelde cep telefonu aldıkları ve bu cep telefonunu satarak nakde çevirdiklerinin belirleyen polis, mahkemeden aldığı aramam kararı ile söz konusu adrese baskın düzenledi. Düzenlenen baskında polisin 3 adedi açık vaziyette kullanıma hazır, 5 adedi kapalı olmak üzere toplamda 8 adet bilgisayarın bulunduğu, açık olan bilgisayarların ekranlarında çalışanların aradıkları şahıslara ait isim, soy isim, TC kimlik numarası, adres ve kredi kartına ait bilgilerin yer aldığı listelerin açık vaziyette olduğun belirlediği kaydedildi. İçerisinde çeşitli bankalara ait kredi kartı bilgileri dolandıracakları kart sahibinin ismi soyismi, cep telefonu numarası, T.C Kimlik numarası gibi bilgilerin bulunduğu 180 adet doküman, dolandırılan veya dolandırılacak şahıslara ait olduğu değerlendirilen tüm bilgilerin bulunduğu 7 adet defter, ajanda ve klasör, PTT gönderi fiş koçanları ele geçirildiği bildirildi. Operasyonda çağrı merkezi olarak kullanılan dairede iş yeri sahibi şüpheli A.O.K ve ortağı olduğu öğrenilen A.K. ile çalışanlar F.Ş. ve S.K.’nın gözaltına alındığı kaydedildi.
Operasyonla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
YORUM EKLE