Suriyeli Gelinin Damadı 5 Bin TL Dolandırdığı İddiası

Afyonkarahisar’da bir vatandaş, Suriye uyruklu üç günlük dini nikahlı eşinin 5 bin TL’lik ziynet altınlarını alarak kaçtığını iddiasıyla jandarmaya başvurarak şikayetçi oldu.Olay, Afyonkarahisar Sadıkbey Mahallesinde meydana geldi....

Suriyeli Gelinin Damadı 5 Bin TL Dolandırdığı İddiası
banner230
Afyonkarahisar’da bir vatandaş, Suriye uyruklu üç günlük dini nikahlı eşinin 5 bin TL’lik ziynet altınlarını alarak kaçtığını iddiasıyla jandarmaya başvurarak şikayetçi oldu.
Olay, Afyonkarahisar Sadıkbey Mahallesinde meydana geldi. İddialara göre ilk eşinden geçtiğimiz ay boşanan 26 yaşındaki Yücel K., yaklaşık 15 gün önce bir akrabalarının vasıtası ile Hatay’da yaşayan ve isminin Emel U., (22) olduğu belirtilen Suriye uyruklu genç kadın ile tanıştı. 2 bin TL başlık parası karşılığından ailesinden Emel U.’yu isteyen Yücel K., daha sonra ailenin de rıza göstermesi ile Suriyeli kadını geçtiğimiz Cuma günü Hatay’dan, Afyonkarahisar’a getirdi. Emel U.’ya dini nikah kıyan Yücel K., daha sonra ertesi gün ailesini de yanına alarak dini nikahlı eşine yaklaşık 5 bin TL’lik bilezik, yüzük ve takı setinden oluşan ziynet eşyaları aldı. Ancak Yücel K.’nın mutluluğu fazla sürmedi. İddialara göre Yücel K., dün Suriye uyruklu eşini annesi ile yalnız bırakarak babası ile birlikte resmi nikah işlemlerini halletmek için kent merkezine gitti. Kısa bir süre sonra ise annesinden gelen telefonla adeta şok olan Yücel K. ve babası soluğu jandarmada aldı. Jandarmaya başvuran baba ve oğul Suriye uyruklu gelinlerinin ziynet altınlarını da yanına alarak öğlen saatlerinde evlerine gelen ve plakasının 34 BYN 50 olduğu belirtilen ticari araçla kaçtığını iddia ederek şikayetçi oldu. Genç kadının kaçtığı aracın içerisinde Emel U., dışında 2 erkek şahsın daha olduğu ve Suriyeli kadının araca kendi isteği ile bindiği belirtildi. Olayın ardından harekete geçen ve geniş çaplı soruşturma başlatan jandarma ekiplerinin her yerde ziynet altınlarını alarak kaçtığı iddia edilen Suriye uyruklu kadını aradığı bildirildi.
YORUM EKLE