"Polisim" Diyerek Kadını Dolandırıp Parasını Çekti

İstanbul’da bir kadını arayarak kendisini polis olarak tanıtıp PKK tehdidiyle korkutarak 9 bin lirasını dolandıran zanlı ATM’den parayı çekti.Edinilen bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesine bağlı Tellidere Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya...

"Polisim" Diyerek Kadını Dolandırıp Parasını Çekti
banner230
İstanbul’da bir kadını arayarak kendisini polis olarak tanıtıp PKK tehdidiyle korkutarak 9 bin lirasını dolandıran zanlı ATM’den parayı çekti.
Edinilen bilgiye göre, olay, Seyhan ilçesine bağlı Tellidere Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Nurullah A. (37) İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yaşayan Suzan Şükran’ı (53) arayarak kendisini polis olarak tanıttı. Telefonda kadına banka hesabındaki paraların kimlik bilgileri çalınarak terör örgütü PKK’ya aktarıldığını söyleyerek, "Biz gizli bir operasyon yapıyoruz bu çeteyi çökerteceğiz. Bunun için hesabınızdaki parayı benim vereceğim hesaba aktarmanız gerekiyor. Bunu yapmazsanız hem PKK’ya yardım etmiş olacaksınız hem de paranız bankadan çekilecek. Bu durumu kimseye söylemeyin bu gizli bir operasyon. Operasyon bittiğinde paranızı geri vereceğiz paranız devlet güvencesinde" dedi. Bunun üzerine korkan kadın parasını zanlının verdiği bankanın hesabına aktardı. Zanlı hemen bankanın ATM’sine giderek 9 bin lirayı çekip kayıplara karıştı.
Bu arada kadın bir hafta bekledi ancak operasyondan dolayı kendisine dönen olmadığı için polisi arayarak dolandırıldığı ihbarında bulundu. İstanbul polis de yatığı incelemede paranın Adana’daki bir özel bankadaki Nurullah A. adına açılan hesaba yattığını belirledi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği harekete geçti. ATM’nin güvenlik kamerası alınarak geriye dönük inceleme başlattı. Yapılan incelemede zanlının ATM’ye gelip para çekmesi kare kare görüntülendi. Bunun üzerine polis zanlıyı belirleyerek bulmak için çalışma başlattı. Polis zanlıyı Tellidere Mahallesi’nde yakalandı. Zanlı suçlamayı kabul etmeyerek bir kişinin kendisini arayarak hastası olduğunu hesabına bunun için para yatması gerektiğini ancak hesabında bloke olduğu için para yatıramadığını söylediğini bu nedenle kendi hesabını vererek para yatırlamasına izin verdiğini söylediği öğrenildi. Zanlı sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
YORUM EKLE