(Özel Haber) Yanan Çocuğu İtfaiye Kurtardı

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bir evde çıkan yangında yatağında mahsur kalan 2,5 yaşındaki çocuğu itfaiye erleri kurtardı. Çocuğu kurtarmaya çalışan bir kişi de yaralanarak hastaneye kaldırıldı.Hacıevhat Mahallesi Huzur Sokak’ta...

(Özel Haber) Yanan Çocuğu İtfaiye Kurtardı
banner230
Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bir evde çıkan yangında yatağında mahsur kalan 2,5 yaşındaki çocuğu itfaiye erleri kurtardı. Çocuğu kurtarmaya çalışan bir kişi de yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
Hacıevhat Mahallesi Huzur Sokak’ta bulunan Erkan Dinç’e ait tek katlı evde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı öne sürülen yangında, evin içinde mahsur kalan 2,5 yaşındaki Nehir Dinç kurtarılmayı bekledi. Yangına rağmen çocuğu kurtarmak isteyen Sinan Arslan adlı genç, camı kırarak evin içine girdi. Alevlerin arasında kalan Arslan yaralı vaziyette dışarı çıktı. Yatağındaki yorganların arasında yanmaktan son anda kurtarılan küçük Nehir, itfaiye erlerinin büyük çabasıyla yaralı halde evden çıkarıldı.
İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı. Yanan ev ise kullanılamaz hale geldi.
KÜÇÜK ÇOCUK KORKUDAN SAKLANMIŞ
Öte yandan yangına tanık olan bir vatandaş, “Biz parktan gördük bu olayı, koşarak yardıma geldik. Annesi çocuğunu almaya çalıştı, fakat başarılı olamadı. Sonrasında ben dört kez içeri girdim ama çocuk korkudan koltukların altına saklanmış. Sonrasında itfaiye geldi, çocuğu kurtardı” diyerek olayı özetledi. Oyun parkında yangını gören çocuklar da biüyük korku yaşadıklarını ifade ettiler.
Polis ve itfaiye ekiplerinin yangınla ilgili soruşturması devam ediyor.
YORUM EKLE