Kapıkule’de 6 Kilo Kokain Ele Geçirildi

ANKARA (İHA) – Kapıkule Gümrük Sahası’nda yabancı plakalı bir ambulansın altına bırakılan çantadan 6 kilo 252 gram kokain maddesi çıktı.Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekiplerinin Kapıkule Gümrük Sahası’nda yaptıkları...

Kapıkule’de 6 Kilo Kokain Ele Geçirildi
banner230
ANKARA (İHA) – Kapıkule Gümrük Sahası’nda yabancı plakalı bir ambulansın altına bırakılan çantadan 6 kilo 252 gram kokain maddesi çıktı.
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekiplerinin Kapıkule Gümrük Sahası’nda yaptıkları saha denetiminde, Türkiye’ye giriş tarafında park halinde bulunan yabancı plakalı bir ambulansın altında şüpheli bir çanta tespit edildi. Çantada uyuşturucu madde olmasından şüphelenen ekipler, sahaya tüm giriş ve çıkışları 1 saat süreyle kapattı. Kamera kayıtlarında yapılan inceleme sonucunda söz konusu çantanın Türkiye’ye giriş yapmak üzere gelen bir otomobilde bulunan şahıs tarafından bırakıldığı ortaya çıktı. Söz konusu şahsın yakalanacağını anlayınca kokain dolu çantayı bir aracın altına atarak Bulgaristan’a geri dönüş yaptığı tespit edildi. Edirne Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbarat Müdürlüğü personeli tarafından yapılan incelemede çantadaki maddenin 6 kilo 252 gram ağırlığında kokain maddesi olduğu tespit edildi. Ele geçirilen kokainin piyasa değerinin yaklaşık 750 bin TL olduğu belirlendi.
Bulgar Gümrük makamlarıyla yapılan bilgi paylaşımı sonucunda kokaini bırakarak tekrar yurt dışına kaçtığından şüphelenilen ve tarife uyan bir şahıs Bulgaristan’da yakalanarak gözaltına alındı.
YORUM EKLE