Diyarbakır’daki AVM’lerde bayram öncesi güven timleri görev alacak

Diyarbakır’da vatandaşların bayram öncesi alışverişlerini yoğun olarak yaptığı alışveriş merkezlerinde güven timlerinin görev alacağı belirtildi. Kentte ayrıca yoğun olarak alışverişlerin yapıldığı cadde ve sokaklara da güven...

Diyarbakır’daki AVM’lerde bayram öncesi güven timleri görev alacak
banner230
Diyarbakır’da vatandaşların bayram öncesi alışverişlerini yoğun olarak yaptığı alışveriş merkezlerinde güven timlerinin görev alacağı belirtildi. Kentte ayrıca yoğun olarak alışverişlerin yapıldığı cadde ve sokaklara da güven timlerinin devriye görevi yürüteceği bildirildi.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nce oluşturulan güven timleri, bayram öncesi ve bayram boyunca görev alacak. Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla anında olay yerinde müdahale edebilmek için Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesindeki güven timleri gece gündüz demeden görev başın olacak. 4’erli gruplar halinde oluşan timler, öncelikle AVM’lerde bulunacak. Ayrıca kentte bulunan ve alışverişlerin yoğun olarak yaşandığı cadde ve sokaklarda sivil olarak timler devriye görevi yürütecek.
Polisin kentteki güvenlik önlemi günler öncesinden başlayıp bayram boyunca ve sonrasında ise yoğun bir şekilde süreceği bildirildi.
YORUM EKLE