Çankaya Oran’da Yeni Bir Başkent Projesi

Kentsel dönüşüm, yeniden yapılanma ve şehirleşme konusunda son derece hızlı bir şekilde ilerleyen şehirlerin başında kuşkusuz Ankara yer alıyor

Ankara 21.12.2018, 16:42
Çankaya Oran’da Yeni Bir Başkent Projesi
banner230

Ankara, özellikle şehir genişlemesi politikası altında pek çok yeni, kırsal bölgelerde gelişmiş konut projeleri ile merkezileşmiş ilçeler inşa ediyor. En hızlı ve sık bir şekilde emlak konut projelerinin kabul edildiği şehir olarak Ankara, bu kez Çankaya Oran’da yepyeni bir emlak konut projesine ev sahipliği yapıyor. Yeni emlak konut projesi ile pek çok yeni yerleşim alanına yer açacak olan Çankaya bölgesinin fiyatlarını arttırması bekleniyor.

Bir süredir Başkent’e değer katmak amacıyla yeni emlak konut projeleri üzerinde çalışan pek çok şirket, Ankara’nın merkez ilçelerinde yepyeni çalışmalara imza atmak konusunda izin almaya çalışıyorlardır. Bölgedeki alan sınırlı olduğundan dolayı bu projelerden sadece gerçekten en iyileri hayata geçirilmeye hak kazandı. Bölgede, yeni ev sahibi olmak isteyen kişilere ekonomik olarak destek olabilecek ödeme yöntemleri düşünülerek inşa edilen modern konutlar, pek çok kişinin, henüz inşaat sürecinde bile kendine yer ayırtmasına sebep oldu.

Çankaya Oran’da yükselen bu yeni projeden ev satın almak isteyen Ankaralıların yüzde 10 oranında bir peşinat vermesi yeterli olacak gibi görülüyor. Verilecek bu peşinatın devamında, tam 15 yıl vade ile satın alınabilecek bu konutlar ile Çankaya Oran’da eşi benzeri görülmemiş bir emlak konut projesi gerçekleştirilmiş oluyor. Ankara satılık daire arayışında olan bireylerin mutlaka incelemesi gereken bu yeni konutların en önemli özelliği, Oran bölgesinde nüfus yoğunluğunun artmasına ve şehirleşme trafiğinin homojen bir şekilde dağılmasına katkıda bulunacak olması. Bu kapsamda şehirde hem ulaşımın hem alışverişin hem de gündelik hayat akışının daha dengeli bir şekilde yürütülebileceğine inanılıyor.

Denizli’de Büyük Gayrimenkul Satışı!

Türkiye’de gayrimenkul emlak konut değerleri açısından en çok dikkat çeken şehirlerden bir tanesidir. Hem bölgenin belediyecilik anlayışı hem de özel sektör yatırımlarından dolayı da bölgede emlak sektörü her geçen gün gelişmeye ve yapılanmaya devam ediyor. Denizli’de büyük gayrimenkul satışı geçtiğimiz günlerde başladı. Belediye tarafından şehir çapında satışa çıkarılan toplam 8 büyük gayrimenkul resmi kanallar aracılığı ile duyuruldu. Pek çok gayrimenkul yatırımcısının ilgisini çeken ilanda gayrimenkullerin tüm özellikleri ayrıntılı olarak belirtildi. Bu gayrimenkullerin satışından elde edilen karın, Denizli için belediye tarafından kullanılacağı öngörülüyor.

Denizli’de satışa çıkarılan 8 büyük gayrimenkul alanının 8 tanesi de iki farklı ilçede bulunuyor. Bu ilçeler ise Pamukkale ve Merkezefendi olarak belirlenmiş durumda. Bölgede satışa çıkan gayrimenkullerin özelliklerine sahip çok sayıda gayrimenkul bulunuyor. Şimdilik ise yalnızca 8 tanesinin ilanı resmi olarak verilmiş durumda. Denizli bölgesinde gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen pek çok yatırımcının ilgisini çeken ilana hızlı bir şekilde ulaşmak için belediyenin internet sitesi de incelenebilir.

Denizli, her geçen sene emlak konut değerlerinin arttığı bir şehir olarak son derece hızlı yol kat ediyor. Bölgede yapılacak bir gayrimenkul yatırımının ileride çok yüksek kar oranları sağlayacağını belirten uzmanlar, imkânı olan tüm yatırımcılara Denizli emlak konut yatırımı yapmalarını öneriyor.

seçenekleri üzerinden güncel olarak ilanı bulunan tüm Denizli gayrimenkul seçenekleri ayrıntılı olarak görülebilir. Özellikle bölgede birbirinden farklı bölgelerde yer alan emlak konut fırsatlarını, Flatfy emlak konut arama motoru üzerinden bölge filtreleme seçeneklerini kullanarak filtreleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@