Dinar’da Yaşlılarla Birlikte Aşure Ve Keşkek Günü Etkinliği

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Dinar Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Aşure ve Keşkek Günü" programı Dinar Buhurcular Huzur Evi’nde düzenlendi.Aşure ve keşkek gününde bir konuşma yapan Dinar Belediye Başkanı...

Dinar’da Yaşlılarla Birlikte Aşure Ve Keşkek Günü Etkinliği
banner230
Türkiye Yardım Sevenler Derneği Dinar Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Aşure ve Keşkek Günü" programı Dinar Buhurcular Huzur Evi’nde düzenlendi.
Aşure ve keşkek gününde bir konuşma yapan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, aşure ve keşkek günlerinin gelenek ve göreneklerimizin devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu, Muharrem ayında yapılan aşurelerin şifa niyetine vatandaşların yediğini ve Huzur evinde kalan yaşlılar ile bir arada olmaktan çok mutluluk duyduğunu kaydetti.
Konuşmanın ardından davetlilere aşure ve keşkek ikramı yapıldı.
Düzenlenen etkinliğe Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Garnizon Komutanı Mutlu Tokmak, Dinar Askerlik Şube Başkanı Ali Azyaman, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, Dinar Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Türkmensoy katıldı.
YORUM EKLE