11. Akbank Kısa Film Festivali

11. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri, 20 Nisan 2015 Günü Bülent Ecevit Üniversitesi’nde Gençlerle Buluşacak.

11. Akbank Kısa Film Festivali
banner230
11. Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, 20 Nisan 2015 günü Bülent Ecevit Üniversitesi’nde gençlerle buluşacak.
Kültürel etkinlikleri ile adından sıkça söz ettiren Bülent Ecevit Üniversitesi sanatsal faaliyetlerin desteklenmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve 11 yıldır alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmlerini 20 Nisan’da öğrencileri ve sinemaseverlerle buluşturuyor.
“Ödüllü Filmler Üniversitelerde” başlıklı turne kapsamında festivalde ödül alan filmler Türkiye’nin dört bir yanında bulunan üniversite kampüslerinde sinema tutkunu öğrenciler ile buluşuyor. Program kapsamında yer alan üniversitelerden biri de Bülent Ecevit Üniversitesi oldu.
Bu yıl 16 - 26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 11. Akbank Kısa Film Festivali, 10 gün boyunca sinemaseverlere yine dopdolu bir program sunacak. 23 ülkeden toplam 86 kısa film ve iki uzun metraj filmin gösterildiği Festival, söyleşi ve atölye çalışmaları ile Türk ve dünya sinemasının ünlü isimlerini seyirci ile buluşturacak. 11. Akbank Kısa Film Festivalinin üniversitedeki gösterimi 20 Nisan 2015 Pazartesi günü Farabi Kampüsü Arif Prof. Dr. Amirov Konferans Salonunda Saat: 14.00’de gerçekleşecek.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273