Yalova İle Hasavyurt Kardeş Şehir Oldu

Yalova Dağıstan’ın Hasavyurt şehri kardeş şehir oldu. Hasavyurt Yalova’nın 19. kardeş şehri oldu.Yalova ile Dağıstan’ın Hasavyurt şehri arasında aylar öncesinden alınan kardeş şehir olma kararı atılan imzalarla resmiyete kavuştu....

Yalova 04.08.2015, 17:02
Yalova İle Hasavyurt Kardeş Şehir Oldu
banner230
Yalova Dağıstan’ın Hasavyurt şehri kardeş şehir oldu. Hasavyurt Yalova’nın 19. kardeş şehri oldu.
Yalova ile Dağıstan’ın Hasavyurt şehri arasında aylar öncesinden alınan kardeş şehir olma kararı atılan imzalarla resmiyete kavuştu. Yalova Belediye Meclisi’ndeki imza törenine Hasavyurt Belediye Başkanı Saygitpaşa Umahanova ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile eşleri, davetliler ve Uluslararası Kafkas Halk Dansları ve Müzik Festivali için Yalova’da bulunan misafir ülkelerin temsilcileri katıldı. Salman, "Hasavyurt’a yaptığımız ziyarette bize muhteşem bir misafirperverlik gösterdiler. Biz zaten bir birimize kardeş şehir olmak için söz vermiştik. Şimdi o sözümüzü imza ile resmileştiriyoruz. Hasavyurtlu kardeşlerimiz bilsinler ki Yalova artık onlar için artık sıcak bir yuvadır" dedi.
Hasavyurt Belediye Başkanı Saygitpaşa Umahanova ise, "Hasavyurt ve Yalova arasında kardeş şehir münasebetlerin her açıdan geliştirilmesini istiyorum. Bizler bundan sonra kardeşiz. Unutmayın ki artık Hasavyurt’un kapılar sizlere ardına kadar açıktır" diye konuştu.
Konuşmaların ardından iki şehrin kardeş olmasına imkan tanıyan protokol imzalandı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 15 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@