Hayat Üniversitesi Önümüzdeki Yıl Açılıyor

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu Türkiye'de İlk Olacak Hayat Üniversitesi'ni Önümüzdeki Akademik Yılda Eğitime Sokacaklarını Söyledi.

Hayat Üniversitesi Önümüzdeki Yıl Açılıyor
banner230
Yalova Üniversitesi Rektörü Niyazi Eruslu, Türkiye’de ilk olacak Hayat Üniversitesi’nin önümüzdeki akademik yılda eğitime başlayacağını söyledi.
Yalova Üniversitesi tarafından Türkiye’de bir ilk olarak hazırlıkları devam eden Hayat Üniversitesi’nde sona yaklaşıldı. Yalova Belediyesi tarafından bir bina tahsis edilmesini beklediklerini dile getiren Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, "Hayat Üniversitesi için Yalova Belediyesi bir bina arıyor. O bina bize teslim edildiği andan itibaren biz de öğretim üyelerimizi görevlendirecek ve gelecek dönemde eğitime başlayacağız. Maksadımız zekası ve kabiliyeti göz ardı edilemeyen bu milletin belli yaşa gelen insanlarına fırsatlar oluşturmak. 50 yaşın üstünde zeki, kabiliyetli ve üniversite imkanı bulamayan kişilere üniversite imkanlarını sunacağız. Bu sayede onları hayata bağlayıp fikirlerini topluma kazandırmak istiyoruz" dedi.
YORUM EKLE