Yeşilay Artık Sakarya’da

Gençliğe ve topluma zarar veren bağımlıklarla mücadele ile milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmeyi amaç edinen Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi Fatih Kıcır başkanlığında kurularak çalışmalarına başladı.İnsan onuru ve...

SAKARYA 14.04.2015, 16:37
Yeşilay Artık Sakarya’da
banner230
Gençliğe ve topluma zarar veren bağımlıklarla mücadele ile milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmeyi amaç edinen Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi Fatih Kıcır başkanlığında kurularak çalışmalarına başladı.
İnsan onuru ve saygınlığını temel alarak, toplumu ve gençliği zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay Cemiyeti Sakarya’da resmen kuruldu. Fatih Kıcır Başkanlığında kurulan Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi ilk Yönetim Kurulu toplantısını da önceki akşam Tuna Tan tesislerinde gerçekleştirdi. Kıcır ve yönetim kurulu üyelerinin ilk kez bir araya geldiği tanışma toplantısında çalışmalar, hedefler ve Sakarya’da yürütülebilecek olan faaliyetler ele alındı. Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesinin Sakarya’ya hayırlı olmasını temenni eden Başkan Fatih Kıcır, Yeşilay’ın bundan bir asır önce memleketin zor günlerinde dahi milletin bekası için çalışmalar yürüttüğünü anlattı. Kıcır, “Türkiye Yeşilay Cemiyeti, bugün ülke sathına yayılmış gönüllüleri ve teşkilatı ile tüzüğünde belirtilen amaçlar doğrultusunda insanlarımızı her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılıktan korumak, gençlik ve toplumumuzu daha sağlıklı ve üretken hale getirmek için gayretlerini ve mücadelesini sürdürmektedir. Günümüzde bağımlığın yayılma hızı, resmi rakamlar ve sonuçlarını ele aldığımızda, Yeşilay’ın daha aktif ve etkin olması gerektiği gerçeği bir kez daha ortaya çıkıyor. Yeşilay olarak birinci gayemiz kötülüğün meydana gelmeden engellenmesidir. Diğer yandan bağımlılıkların artık durdurulması için bilimsel metotlar mücadele edeceğiz” dedi.
Çalışmaların en önemli ayaklarından bir tanesini gönüllülerin oluşturduğuna vurgu yapan Kıcır, “Bu yolda gençlerimizin, kendilerini bu tür kötülüklerden ve bağımlılıktan korudukları gibi, aktif olarak bağımlılıkla mücadelede en ön safta yer alacaklarına inanıyoruz. Sakarya’da kendi geleceklerine sahip çıkan sağlıklı bir neslin yetişmesi en büyük hedefimizdir. Yeşilay artık Sakarya’da bu ekiple, gönüllü ordusuyla yerel yönetimlerimizle, kamu kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla hep birlikte sağlıklı nesiller için mücadele edecektir. Bu nedenle Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesinin insanlığa, şehrimize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
14 kişilik yönetim kurulu isim listesi ise şu isimlerden oluşuyor; Fatih Kıcır (Başkan), Gökhan Çubukçuoğlu, Merve Erdoğan, Doç.Dr. Cemal İyem, Nurullah Horozoğlu, Serdar Baş, Cemal Uzunoğlu, Mustafa Gönan, Metin Işıker, Serdar Çelebi, İbrahim Damar, Yusuf Özden, Hatice Feyza Cinanoğlu ve Emrah Kılıç
Yorumlar (0)
banner287
banner269
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:45
Öğle 12:32
İkindi 15:38
Akşam 18:09
Yatsı 19:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@