Kayıp Çocuklar Platformu Derneği Genel Kurul Toplantısını Yaptı

Kayıp Çocuklar Platformu Derneği olağan genel kurul toplantısını tamamladı. Toplantı sonunda açıklamaya yapan Dernek Başkanı Yahya Durmaz, “ Kurulduğumuz 27 Ekim 2014 tarihinden bu yana 81 çocuk bulunduğu yerden alınmış ve kurtarılmıştır”...

Kayıp Çocuklar Platformu Derneği Genel Kurul Toplantısını Yaptı
banner230
Kayıp Çocuklar Platformu Derneği olağan genel kurul toplantısını tamamladı. Toplantı sonunda açıklamaya yapan Dernek Başkanı Yahya Durmaz, “ Kurulduğumuz 27 Ekim 2014 tarihinden bu yana 81 çocuk bulunduğu yerden alınmış ve kurtarılmıştır” dedi.
Kayıp Çocuklar Platformu Derneği olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonunda açıklama yapan Dernek Başkanı Yahya Durmaz, “Bizler üç yıllık geçmişimizde yapmış olduğumuz kaybolmuş çocukların kurtarılması ve ailelerine kavuşturulması çabalarımızı bildiğiniz üzere kurumsal bir kimliğe kavuşturmak üzere 27 Ekim 2014 tarihinde Sakarya ilinde Kayıp Çocuklar Platformu Derneğini kurduk. Daha evvel sıkça duyulduğu üzere gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında kaçmış, kaybolmuş veya kaçırılmış her çocuk kurtarılmalı, bulunmalı ve yardımcı olunmalıdır ilkesiyle çıktığımız bu yolda şu ana kadar 81 çocuk bulunduğu yerden alınmış veya kurtarılmıştır. Bu çocuklar içinde bulundukları ortamın yarattığı tahribatın etkisinin bertaraf edilebilmesi için gerekli rehabilite desteği sağlanması için kamu himayesine teslim edilmiştir. Bundan sonra da kurumsal yapının getirdiği güçle ve şevkle çalışmalarına devam edecektir. Bundan sonraki faaliyet dönemimizde yeni Dernek Yönetim Kurulumuzla ve Üyelerimizle hep beraber, her an çocuklara ulaşmak, kurtarmak ve ailelerine teslim ile rehabilite edilmeleri için gerek bu alanda faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütleriyle, gerekse kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği ve danışmalarımıza devam edeceğiz. Dileğimiz tek bir kayıp, kaybolmuş veya kaçırılmış çocuğun kalmadığı, tüm çocukların aileleriyle bir arada olduğu bir dünyadır. Bu amaca ulaşmada tüm ilgi duyan resmi ve özel kişi ve kurumları faaliyetlerimize katılmaya ve destek olmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE