Yollar Asfalta Hazırlanıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, sıcak asfalt yol yapım çalışmalarına devam ediyor.752 km’lik sıcak asfalt ihalesi kapsamında 10 ilçede sıcak asfalt öncesinde alt yapı imalatlarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçenin tamamında...

Yollar Asfalta Hazırlanıyor
banner230
Ordu Büyükşehir Belediyesi, sıcak asfalt yol yapım çalışmalarına devam ediyor.
752 km’lik sıcak asfalt ihalesi kapsamında 10 ilçede sıcak asfalt öncesinde alt yapı imalatlarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçenin tamamında halihazır ölçüm ve projelendirme çalışmalarına başlayarak, toplamda 400 km uzunluğunda yolun ölçüm çalışmalarını tamamladı.
HEDEF 1350 KM ASFALT YOL
Toplam 309 milyon liraya ihale edilen, 752 km’lik asfalt yol ihalesi haricinde kendi ekip ve ekipmanları ile de faaliyetlerine aralıksız devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, stabilize yol açma, yol onarımları, hendek temizlikleri ve reglaj çalışmaları ile bahar ayları öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor. Büyükşehir iki yıl içerisinde yaklaşık 1350 km asfalt yolu hizmete sunmak için yoğun bir çalışma temposu sergiliyor.
“145 KM’LİK YOLUN PROJELENDİRME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI”
Yapılan halihazır ölçüm çalışmalarının kontrol mühendisleri tarafından yerinde kontrol edildiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Kontroller tamamlandıktan sonra projelendirme çalışmaları yapılıyor. 145 km’lik yolun projelendirme çalışmaları tamamlandı. Halihazır ölçüm ve projelendirme çalışmaları aynı anda farklı ilçelerde bulunan yollarda hızlı bir şekilde devam ediyor. İmalatlar ile ilgili gerekli her türlü deney Ulaşım Dairesi Başkanlığı personeli kontrol mühendisleri denetiminde gerçekleştiriliyor. Geleceğin yaşanılabilir Ordu’sunu inşa etmeye devam ediyoruz. Halkımızın bizlere verdiği destek ve güçle hizmet yarışımızı sürdürüyoruz” dedi.
Başkan Enver Yılmaz, ihale kapsamındaki yüklenici firmanın 752 km’lik asfalt çalışmalarını bizzat yakından takip ettiğine de vurgu yaparken, toplam 112 grup yolunda sürdürülen çalışmalar sonrasında yolların sorunsuz hizmet vermesini hedeflediklerini ve iki yıl içerisinde yaklaşık 1350 km asfalt yolu hizmete sunmak için yoğun bir çalışma temposu sergilediklerini de ifade etti.
“YÜKSEK BÖLGELERDE ZAMAN ZAMAN KAR YAĞIŞI GÖRÜLMEKTEDİR”
Havanın mevsim normallerinin dışında seyrettiğini, sık aralıklarla ve uzun süreli yağışların olduğunu, yüksek kesimlerde hava sıcaklıklarında meydana gelen düşmelerin çalışmaları olumsuz etkilediğini de belirten Başkan Enver Yılmaz, ”Özellikle üst yapı imalatlarının (alt temel, temel ve sıcak asfalt)yapılması hava şartlarından daha fazla etkilenmekte. Yol zemini sürekli nemli olmakta ve üst yapı imalatları için uygun ortam sağlanamamakta. Çalışma yapılan yolların bulunduğu kesimlerde hava sıcaklıkları sürekli olarak ölçülmekte, imalatlarda planlamalar ve gerekli tedbirler bu doğrultuda alınmakta. Bilindiği gibi son günlerde üst bölgelerde zaman zaman hala kar yağışı olmaktadır. Her şey planlı ve programlı bir şekilde işliyor. Mevsim şartlarının elverdiği ölçüde, kaliteli bir imalat yapmak için gerekli tedbirler alınarak çalışmalar sürekli ivme kazanarak devam etmektedir” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE