Vali Kamçı: “Seçimdeki Ana Amacımız, Huzur”

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde uyulması gereken esasları görüşmek üzere siyasi parti il temsilcileri ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.Malatya Valiliği 2 Nolu...

Vali Kamçı: “Seçimdeki Ana Amacımız, Huzur”
banner230
Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde uyulması gereken esasları görüşmek üzere siyasi parti il temsilcileri ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.
Malatya Valiliği 2 Nolu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, 7 Haziran 2015 pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan sunumun ardından toplantıya geçildi. Burada konuşan Vali Kamçı, “Seçimdeki ana amacımız, huzur. Ülke güvenliğini ve seçim güvenliğini hiçbir şekilde sarsmayacak şekilde huzuru sağlamalıyız” dedi.
Kamçı “Amacımız vatandaşlarımızın rahatlıkla gidip, güven içerisinde oy verebilecekleri ortamı sağlamak. Bu amaç doğrultusunda bizler gerekli toplantılarımızı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. İlçe Kaymakamlarımızla, İlçe Güvenlik Yetkililerimizle, İlçe Seçim Kurullarımızla sürekli toplantı halindeyiz. İlimizde Emniyet Müdürümüzde, Jandarma Komutanımızda, İlçe Kaymakamlıklarımızda 24 saat esasına göre gerekli kurullarımız seçim öncesi ve seçim günü görev başında olacaklardır. Dolayısıyla seçimlerin huzur içerisinde geçmesi için bir arada olacağız. Burada da sizlerle seçimin huzur içerisinde geçmesi için bir araya geldik. Bir anlamda centilmenlik anlaşması diyebileceğimiz seçimde sizlerin yapacağı propagandalarla, süslemelerle, açacağınız seçim büroları ile ilgili kararları birlikte alacağız. Seçimdeki ana amacımız huzur, ülke güvenliğini ve seçim güvenliğini hiçbir şekilde sarsmayacak şekilde huzuru sağlamalıyız” dedi.
Toplantı sonunda siyasi partilerin il başkanları seçimin huzur ve güven içerisinde geçmesi için kendi aralarında anlaştılar. Vali Kamçı, tüm katılımcılara teşekkür ederek, alınan önlemler ile demokratik bir ortamda huzurun, güvenliğin, birlik ve beraberliğin hakim olduğu bir seçim sürecinin tamamlanmasını temenni ederek, partilere ve adaylara çalışmalarında başarılar diledi.
Toplantıya Vali Yardımcıları Ahmet Sait Kurnaz ve Latif Memiş, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim İzzettin Duman, İl Jandarma Komutanı J. Kur. Alb. Hasan Aksoy, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Güvenlik Şube Müdürü Kadir Gülen, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, HDP İl Başkanı Hasan Şahin, Ana Parti İl Başkanı Murat Kılıç, MEP İl Başkan V. Erol Torun, MİLAD Partisi İl Başkanı Tahit Toptaş, BTP İl Başkan V. Sadettin Kıskaç, DP İl Başkanı Şerafettin Arpacı, DSP İl Başkanı Haydar Levent, EMEP İl Başkanı M. Kemal Gültekin, Hak-Par İl Başkanı Süleyman Behçet, Vatan Partisi İl Başkanı Arif Doğan, Millet Partisi İl Başkanı Sait Korkut, MYP İl Başkanı Halit Alkan, Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Kaya Asiltürk ve YP İl Başkanı Mehmet Gürbüz katıldı.
YORUM EKLE