Kuyumcular Çarşısı’nda Peyzaj Düzenleme Çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kuyumcuların yoğun olarak bulunduğu Cumhuriyet Çarşısı’nda peyzaj düzenleme çalışmaları yaptı.Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı, Park...

Kuyumcular Çarşısı’nda Peyzaj Düzenleme Çalışmaları
banner230
Malatya Büyükşehir Belediyesi, kuyumcuların yoğun olarak bulunduğu Cumhuriyet Çarşısı’nda peyzaj düzenleme çalışmaları yaptı.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından yapılan peyzaj çalışmaları kapsamında 100 dolayında piramit ve top mazı dekoratif saksıların Cumhuriyet Çarşısı’na yerleştirildiği belirtildi.
Cumhuriyet Çarşısı esnafları, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler. Çarşı esnaflarından Tekin Alptekin, “Kuyumcular Çarşısı’na desteklerinden dolayı Sayın Başkanımız Ahmet Çakır’a şahsım ve esnaflar adına teşekkür ediyorum. Eskiden vatandaşlarımız buradan pek geçmezdi ama şimdi yapılan düzenleme ve peyzaj çalışmaları neticesinde burası örnek bir çarşı oldu. Bu çamların buraya konulması sokağımıza ayrı bir güzellik ve renk kattı. Çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Peyzaj çalışmalarının çarşıya ayrı bir görünüm kazandırdığını ifade eden Osman Tomo ise, “Yapılan çalışmadan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum. Bu yapılan çalışmayı görünce çok sevindik, gerçekten çok güzel oldu. Çarşımıza ayrı bir güzellik kattı” diye konuştu.
YORUM EKLE