Başarılı Olan Kıck Boksculara İl Müdüründen Hediyeler

Başarılı Olan Kıck Boksculara İl Müdüründen Hediyeler

Başarılı Olan Kıck Boksculara İl Müdüründen Hediyeler
banner230
Türkiye Kıck Boks Federasyonu tarafından organize edilen 29 Mart-04 Nisan 2015 tarihleri arasında Adana’da yapılan 840 sporcunun yarıştığı Gençler Muay Thai Türkiye şampiyonasında Malatyalı sporcular dereceyle döndüler.
Şampiyonada Malatyalı Muhammet Hayrullah Bozkurt 54 kilogramda finalde dünya şampiyonluğu olan sporcuyu yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.
Emrah Aslan ise, 16 - 19 Nisan 2015 tarihleri arasında Bolu’da yapılan Üniversiteler arası Kıck Boks Şampiyonasında 63 kilogramda Point-Fighting kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu.
Alınan bu başarılardan dolayı şampiyon sporcular Kıck Boks İl Temsilcisi Nurullah Ertaş ve antrenörleri ile birlikte Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’yı makamında ziyaret ettiler. Sporcular, antrenörleri ve İl Temsilcisi başarılanı İl Müdürü ile paylaşarak verilen desteklerden dolayı teşekkür ettiler.
İl Müdürü Mustafa Sadi fındıklı ise, alınan başarılardan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Fındıklı, “Kıck Boks sporcularımız Muhammet Hayrullah BOZKURT 54 kilogramda finalde dünya şampiyonunu yenerek Türkiye Şampiyonu olması ve Emrah ASLAN ise Üniversiteler arası Kıck Boks Şampiyonasında 63 kilogramda Point-Fighting kategorisinde Türkiye üçüncüsü olması bizleri oldukça gururlandırdı. Sporcularımıza verdiğimiz desteklerin bu şekilde şampiyonluklar ve dereceler şeklinde semere vermesi yaptığımız emek ve hizmetlerin doğru olduğunu kanıtlıyor. İl Müdürü olarak Sporcularımız Muhammet Hayrullah BOozkurt ve Emrah Aslan’ı antrenörlerini ve İl Temsilcisi Nurullah Eetaş’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’’ dedi.
İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’nın konuşmasının ardından, başarılı sporculara eşofman takımı ve spor çantası hediye edilerek ödüllendirildi.
YORUM EKLE