23 Nisan Programı Açıklandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü Malatya’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.Malatya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın saat 08.00’de başlayıp saat...

23 Nisan Programı Açıklandı
banner230
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü Malatya’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Malatya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın saat 08.00’de başlayıp saat 24.00’e kadar süreceği belirtildi. Açıklamada, Malatya’da tüm resmi ve özel kurumların 22 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 16.00’dan itibaren binalarını Türk Bayrakları ile donatacakları belirtildi.
Etkinlikler ilk olarak 23 Nisan 2015 Perşembe günü saat 08.45’de Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Saat 09.00’da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı göndere çekilecek. Anıt önündeki törenin ardından Yakınca İlkokulu’ndan Çisem Bozkurt, Malatya Valiliği koltuğuna sembolik olarak oturacak. Kazım Karabekir İlkokulundan Zeynep Gürbüz, 2.Ordu Komutanlığı Garnizon Komutanlığı koltuğuna, Abdulkadir Eriş İlkokulundan Çağrı Akça ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuklarını sembolik olarak devralacaklar. Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunu ise Gazi İlkokulu’ndan Sudenaz Demirhan devralacak.
Şenlik Yürüyüşü ise saat 09.15’de Atatürk Anıtı önünden başlayarak İnönü Kapalı Çarşısı üzerine kadar sürecek. Şenlik yürüyüşünde anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri, halk oyunları ekipleri ile birlikte yürüyecek. Yürüyüşün ardından saat:10.00’da İnönü Kapalı Çarşısı üstünde kutlama programı gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın konuşması ile başlayacak kutlama programında anaokulları, halk oyunları ve müzik gösterileri sunulacak.
YORUM EKLE