STK’lardan BYEGM Konya İl Müdürü Karabulut’a Ziyaret

Memur-sen Konya İl Temsilcisi Ve Eğitim Bir-sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, Basın Yayın Ve Enformasyon (byegm) Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut’u Ziyaret Etti..

STK’lardan BYEGM Konya İl Müdürü Karabulut’a Ziyaret
banner230
Memur-Sen Konya İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut’u ziyaret etti.
Eğitim Bir-Sen Konya Şubesi eski Başkanı Latif Selvi’nin, geçtiğimiz ay Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Vekili olarak atanmasının ardından, boşalan koltuğa kısa bir süre önce dolduran Nazif Karlıer ve beraberinde Başkan Vekili Hüseyin Turhan ile Şube Başkan Yardımcısı Galip Kaynar, BYEGM Tuncay Karabulut’u makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.
Ziyaretle ilgili açıklama yapan Karlıer, “Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen olarak üyelerimizin özelde; ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi genelde ise; ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayarak. Bu amaçların gerçekleştirilmesinde evrensel insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, laik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalışmaktayız” dedi.
Karlıer, “Sivil Toplum Kuruluşu olarak öncelikli misyonumuzun, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun memleketi olan Konya’da, bu alanda Türkiye’ye örnek olacak bir sendikacılık faaliyeti sürdürme gayreti içinde olacaklarını” sözlerine ekledi.
BYEGM Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Devlet ve bireyler arasında aracı ve düzenleyici rol oynayan, toplum yararına hizmet veren ve gönüllülük esasına göre çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, kamuoyu oluşumunda toplumun lokomotifi konumunda” ifadelerini kullandı.
Karabulut, kamuoyu oluşturmak amacıyla STK’ların medyanın desteğine de ihtiyaç duyduklarını belirterek, bu anlamda İl Müdürlüğü olarak gereken desteği de vereceklerini sözlerine ekledi
YORUM EKLE