Hüyük’te Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Sonuçlandı

Konya’nın Hüyük İlçesinde, Düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Sonuçlandı.

Hüyük’te Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Sonuçlandı
banner230
Konya’nın Hüyük ilçesinde, düzenlenen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması sonuçlandı.
Hüyük’te Kutlu Doğum Haftası kutlamaları kapsamında İmam Hatip Ortaokulu tarafından organize edilen ortaokullar arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması sonuçlandı.
Peygamber Efendimizin (SAV) hayatının okunmasını, daha iyi tanınmasını, günlük hayatla bağdaştırılmasını ve üst eğitim kurumları için yapılacak merkezi sınavlardan öğrencilerin başarısına katkı sağlaması amacıyla düzenlenen yarışmaya ilgi yoğun oldu. Yarışmada, birinciliği Suludere Şehit İsmail Şahin Ortaokulu, ikinciliği Hüyük İmam Hatip Ortaokulu, üçüncülüğü ise Çamlıca Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Yunus Emre Ortaokulu paylaştı. Peygamberimizin hayatından ve hadis-i şeriflerden çeşitli soruların yöneltildiği yarışmada, öğrenciler, donanımları ve bilgi birikimleriyle büyük takdir toplayarak, heyecanla izlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ünal, yaptığı açıklamada, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen Hüyük İmam Hatip Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerine, katkılarından dolayı Hüyük Müftülüğüne, Hüyük Belediye Başkanlığına, yarışmaya katılan tüm okullarımızın yönetici, öğretmen, öğrenci ve çalışanlarına teşekkür etti.
YORUM EKLE