MHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hayati Hamzaoğlu’ndan Daday Çıkartması

Seçim çalışmalarına başlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu 2. sıra Milletvekili Adayı Hayati Hamzoğlu Daday’ı ziyaret etti.Esnafları tek tek gezen Hamzaoğlu’na il başkanı İbrahim Maşalacı, Daday İlçe Başkanı Mustafa...

MHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hayati Hamzaoğlu’ndan Daday Çıkartması
banner230
Seçim çalışmalarına başlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu 2. sıra Milletvekili Adayı Hayati Hamzoğlu Daday’ı ziyaret etti.
Esnafları tek tek gezen Hamzaoğlu’na il başkanı İbrahim Maşalacı, Daday İlçe Başkanı Mustafa Rıfkı Yirmibeşoğlu ve partililer eşlik etti. Hayati Hamzaoğlu’na vatandaşlar yakın ilgi gösterdi. Dadaylılar sıkıntılarını yakından anlatma imkanı bulurken, Hamzaoğlu ise sık sık not aldı. Ziyaretinde konuşan Hamzaoğlu başkanlık sistemini eleştirdi. Başkanlık sisteminin Türkiye’yi parçalamak olduğunu iddia eden Hamzaoğlu, "Federasyonlarla parçalayıp, mevcut cumhuriyet rejiminden vazgeçmek demektir. Biz bu konuda vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Yerel yönetimler konusunda Daday’ın ve Kastamonu’nun hangi noktalarda olduğunu açıklamaya çalışıyoruz. Millet olarak 7 Hazirana kadar vicdanımızda tartmamız gerek. Daday’ın 12 yıllık AK Parti iktidarında neleri kaybettiğini meydana çıkarırsanız Daday da neler olmuş görürsünüz. Köy yollarının yapımı, alt yapı hizmetleri gibi yatırımlar daha önceki hükümetlerin yatırımlarıdır. Ballıdağ Hastanesine bir çözüm bulunamamıştır. Daday’ı nerdeyse bir köy haline getirmeye çalışmışlardır" dedi.
Daday’a seçimden seçime gelenlerle her zaman gelenler arasında Daday halkının bir tercih yapması gerektiğini ifade eden Hayati Hamzaoğlu, "Siyaset deneme işidir. Siyaset karşınızdakilere zaman verme fırsat verme işidir. Onlar bu fırsatı iyi değerlendiremediler ve sınıfta kaldılar. Dadaylılar artık bunu sınıfta kalanlarla bir yola gidemez ve gitmemelidir. Eğer bu sınıfta kalanlarla Daday devam ederse, yola birlikte çıktıkları o milletvekilleri ceylan derilerinde otururlar, Dadaylılar dertleri ile baş başa kalırlar. Biz 30 yıldır oturan değil çalışan, kaçan değil sıkıntıları dinleyen bir siyaset yürüttük" diye konuştu.
Daday hakkındaki projelerini de anlatan Hamzaoğlu, "Hacettepe Tıp Fakültesi Geriatri Merkezi’nin Kastamonu da olması avantajdı. Maalesef hem Ballıdağ’ı hem de Hacettepe Tıp Fakültesini Plan Bütçe Komisyonundan 4 yıldır ödenek alamamak kaydıyla son noktaya getirdiler. Bunlar kurulan okulu yürütemediler. Geriatri Merkezi Ballıdağ Hastanesi için çok önemli bir projedir. Bunu sadece konuşmayacağız, hayata geçireceğiz. Bugün Akdeniz sahillerinde güneylerde yaşayan insanlar, hatta Avrupalılar özellikle Ballıdağ gibi yerleri arıyor. Verem artık Türkiye de korku olmaktan çıkmışken, tekrar geri hortlaması var. Ballıdağ Hastanesi Türkiye de değil dünya da sayılı oksijen merkezlerinden bir tanesidir. Bu hastane tekrar hayata dönmelidir. biz bu projenin üzerinde duracağız. Daday’ın bütün meselelerini oradan çözeceğiz" şeklinde konuştu.
Daday da temel atma törenine katıldığını söyleyen Hamzaoğlu, "Yeni binanın alt yapısına gönül veren Dadaylı hemşehrilerimiz hem Sadık Atalay Bey’i, hem de Nafi ve Ümit Çeri beyleri tebrik ediyorum. Gerçekten çok büyük bir hizmet. Daday dan kim ne kazandıysa, Daday’a onda birini bırakırsa ona sonuna kadar minnettarız. Devletin olamadığı yerde şehrin esnafı ve eşrafı sahip çıkarlar. Sahip çıkma konusunda bu atılım çok güzel bir örnektir. Daday’a 2 fakülte daha açarak öğrenci sayısı çoğalırsa, hem esnafımız, hemde Daday kazanır. Biz bunun için de elimizden geleni yapacağız ve Daday’ın AK Parti döneminde kaybettiklerini geri kazandıracağız" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE