Devrekani’de Geleneksel AT Yarışları Düzenlendi

Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde düzenlenen at yarışları, büyük ilgiye sahne oldu.Devrekani 10. Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında organize edilen Rahvan ve Dört Nala at yarışları büyük heyecana sahne oldu. At yarışlarına vatandaşların...

Devrekani’de Geleneksel AT Yarışları Düzenlendi
banner230
Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde düzenlenen at yarışları, büyük ilgiye sahne oldu.
Devrekani 10. Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında organize edilen Rahvan ve Dört Nala at yarışları büyük heyecana sahne oldu. At yarışlarına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Kastamonu Şubesi’nin de destek verdiği geleneksel at yarışlarında renkli görüntüler ortaya çıktı. Büyük Orta, Küçük Orta, Deste, Dörtlü Tay, Üçlü Tay, İkili Tay, Yerli Dört Nal, İngiliz Safkan Dört Nal, Baş, Baş Altı ve Arap Safkan Dört Nal branşlarında çok sayıda at, birinci gelebilmek için mücadele etti. Vatandaşlar ve at yarışı severler, jokerlerin nefes kesen mücadelesine ortak olmak için Devrekani ilçesinde bulundu.
9 kategoride 55 atın katıldığı yarışmada dereceye giren at sahiplerine ve jokeylere ödüllerini, yarışları izleyen protokol üyeleri takdim etti.
Devrekani’de düzenlenen at yarışlarına TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Devrekani Kaymakamı Ekrem Çeçen, Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Esenler Belediye Meclisi Üyesi Ekrem Acar, Geleneksel Spor Federasyonu As Başkanı Günal Genç, Kastamonu Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, Bursa KASDER Başkanı İsmail Tiftik, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, Erzurum Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof, Dr. Bünyamin Özoğul, Abana Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Akçınar ile çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.
YORUM EKLE