Sarıkamış’ta “Kutlu Doğum Haftası” Etkinlikleri

Sarıkamış Müftülüğü’nce Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında kadınlara yönelik program düzenledi.Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşan ilçe Müftüsü Hayati Yelkovan,...

Sarıkamış’ta “Kutlu Doğum Haftası” Etkinlikleri
banner230
Sarıkamış Müftülüğü’nce Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında kadınlara yönelik program düzenledi.
Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşan ilçe Müftüsü Hayati Yelkovan, “Hz. Peygamberi her zaman anmak, onu hatırlamak, onun ismini saygı ve sevgi ile anmak, ona dualar etmeliyiz” dedi.
Hz. Peygamberi sadece kutlu doğum haftasında değil diğer zamanlarda da anılması gerektiğini ifade eden Yelkovan, “Efendimizin hayatını kendimiz, ailemiz ve çocuklarımızla yaşamalıyız. Onun izinde olmak, onunla birlikte olmak. Bu bizim ona olan ümmetlik borcumuz. Gerçekten ona ümmet olduğunu söyleyenler, ona karşı bu temel görevlerini yerine getirmelidirler. Getirmelidirler ki onun şefaatine mazhar olabilsinler” diye konuştu.
Kuran tilavetinden sonra bayan kuran kursları arasında dini bilgiler yarışması düzenlendi. Yarışmada Yeşil Cami kuran kursu öğrencileri birinciliği, Kazım Karabekir Cami kuran kursu ikinciliği, Mescitli köyü Kuran kursu üçüncülüğü kazandı. Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.
YORUM EKLE