Kars Ve Iğdır’da Eşzamanlı Uyuşturucu Operasyonu

Kars ve Iğdır’da uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan eş zamanı operasyonda şüpheli 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 12 kişiden 10’u tutuklandı.Kars Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele...

Kars Ve Iğdır’da Eşzamanlı Uyuşturucu Operasyonu
banner230
Kars ve Iğdır’da uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan eş zamanı operasyonda şüpheli 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 12 kişiden 10’u tutuklandı.
Kars Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince, ‘torbacı’ olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; toplam 52,50 gram Metamfetamin, 204 gram Afyon Sakızı, 279,82 gram Esrar ve 9,43 gram Bonzai ele geçirildi. KOM ekiplerinin sabah saat 06.30’da düzenlediği eş zamanlı operasyonda Kars’ta (10), Iğdır’da (2) şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen 12 kişiden ikisi serbest bırakıldı, haklarında TCK 188/3 “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan işlem yapılan 10 kişi ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Öte yandan dosya kapsamında; Iğdır’da tutuklanan İran uyruklu 1 kişi ile birlikte toplam 11 şüpheli daha önce tutuklanmıştı.
Konuyla ilgili Kars Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Toplumun huzur ve sağlığını tehdit eden, gençlerimizi bataklığa sürükleyen uyuşturucunun her çeşidine karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. İlimizde uyuşturucu ticareti ve tacirleriyle mücadelemizin kesintisiz olarak kararlılıkla devam edeceği ve bu kapsamda görevlilerimize en büyük desteği sağlayan vatandaşlarımızın yapmış oldukları her türlü ihbar titizlikle değerlendirilecektir” ifadelerine yer verildi.
YORUM EKLE