Hatay El Sanatları Sergisi Sona Erdi

Turizm Haftası dolayısı ile gerçekleştirilen Hatay El Sanatları Sergisi sona erdi.Hatay Valiliği tarafından Antakya’nın Saray Caddesi’nde önceki gün açılan Hatay El Sanatları Sergisine vatandaşlar da en az sanatçılar kadar ilgi gösterdi.İki...

Hatay El Sanatları Sergisi Sona Erdi
banner230
Turizm Haftası dolayısı ile gerçekleştirilen Hatay El Sanatları Sergisi sona erdi.
Hatay Valiliği tarafından Antakya’nın Saray Caddesi’nde önceki gün açılan Hatay El Sanatları Sergisine vatandaşlar da en az sanatçılar kadar ilgi gösterdi.
İki gün boyunca açık kalan ve yüzlerce kişinin ziyaret etiği serginin artık geleneksel hale gelmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirten sanatçılar, “Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızın gelecek kuşaklara aktarılması için bu tür organizasyonlar çok önemli” dediler.
Saray Caddesi’nde açılan el sanatları sergisinin kendileri için Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilen Hatay Günleri’nden daha önemli olduğunun altını çizen sanatçılar, “Büyük illerde açtığımız stantlarda ki eserlerimiz ilimizin tanıtımında önemli rol oynuyor. Ancak burada açılan sergi özellikle gençlerimiz tarafından çok büyük ilgi görülüyor ve bize sürekli bunları nasıl yaptığımız soruluyor. Bizim amacımız da bu sanatları gelecek kuşaklara taşımak olduğuna göre bu sergi bizim için daha büyük önem taşıyor” dediler.
Önceki gün gerçekleştirilen ve iki gün boyunca açık kalan el sanatları sergisinde, ahşap üzerine yakma resimler, yağlı boya resimleri, heykeller, mozaikler, ağaç dallarından yapılan hayvan figürleri, kozalaklardan yapılan sepetler ve buğday sapından işlenen süsler gibi el sanatları sergilendi.
YORUM EKLE