Erzin’de Portakal Çiçeği Kitap Sanat Ve Yemek Günleri Festivali

Hatay'ın Erzin İlçesinde 1. Portakal Çiçeği Kitap Sanat Ve Yemek Günleri Festivali Düzenlendi.

Erzin’de Portakal Çiçeği Kitap Sanat Ve Yemek Günleri Festivali
banner230
Hatay’ın Erzin ilçesinde 1. Portakal Çiçeği Kitap Sanat ve Yemek Günleri Festivali düzenlendi.
Erzin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen festival etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Asarkaya, yaptığı konuşmada, “Bu festivaldeki amacımız bizleri bu ortak paydada buluşturan, kaynaştıran örf ve adetlerimizi öğrenmemize yardımcı olan, geçmişimizle buluşmamıza katkı sağlayan kültürel etkinliktir. Bu günlerde bilgi paylaşımı için kültür mirasımızı gelecek nesillere taşımaktır. Bu bilgi ve mirasımızı gençlerimizle paylaşmanın gururunu taşıyoruz” dedi.
Festivalde, Ülfet-Hüseyin Göktekin Anaokulu minik öğrencilerinin Mehter Takımı izleyicileri adeta büyüledi. Daha sonra Erzin Halk Eğitim Merkezi’nin Halk Oyunları Ekibi sergiledikleri gösteriyle alkış aldı. Oyun sonrası Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek kendini tutamayarak çocuklarla kıyasıya oynadı. Daha sonra protokol okul aile birliklerinin düzenlediği yemek standını gezildi.
3 gün sürecek festivalde, halk oyunu gösterileri, spor gösterileri, çocuklara yönelik oyunlar, yöresel ev yemekleri yarışması ve sanatsal etkinlikler yer alacak.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273