Erzurum’da 2 Ayda Bin 939 Kişiye Doğum Yardımı Desteği Sağlandı

Sedat Abdulhakimoğlulları

Erzurum’da 2 Ayda Bin 939 Kişiye Doğum Yardımı Desteği Sağlandı
banner230
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, doğum yardımı uygulamasının son iki aylık bilançosunu açıkladı.
Abdulhakimoğulları, Haziran ve Temmuz aylarında toplam bin 939 kişiye doğum yardımı ödemesi yapıldığını anımsattı.
Haziran ve Temmuz aylarında yoğun başvuru olduğunu belirten Abdulhakimoğulları, ‘’Haziran ayında 980 kişiye 445 bin TL, Temmuz ayında ise 959 kişiye 429 bin TL’lik ödenek sağlandı. İki aylık ödenek tutarı 874 bin TL olarak gerçekleşti’’ dedi.
Doğum yardımı kriterlerine değinen Abdulhakimoğulları, şunları söyledi
“Doğum Yardımı” programı 633 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgili maddesi doğrultusunda 15 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlamıştır. Bu hükme göre Türk vatandaşlarına, canlı doğan birinci çocuğu için 300 TL, ikinci çocuğu için 400.TL, üçüncü ve sonraki çocukları içinse 600 TL tutarında doğum yardımı yapılmaktadır. Başvurular Rabia Ana Mah. Atatürk Lisesi Sok. No: 1 Yakutiye adresinde bulunan İl Müdürlüğümüz ile bağlı kuruluşlarımız olan Yakutiye Sosyal Hizmet Merkezi ve Palandöken Sosyal Hizmet Merkezlerine yapılmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kişilerin başvuruları ise çalıştıkları kurumlara yapılmaktadır’’
YORUM EKLE