Başkan Orhan, İşçilerini Sevindirdi

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, işçi personeline yüzde 10 zam yaptı. İşçilerin bağlı olduğu Belediye İş Sendikası ile Aziziye Belediyesi arasında toplu sözleşme imzalandı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan...

ERZURUM 14.04.2015, 11:10
Başkan Orhan, İşçilerini Sevindirdi
banner230
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, işçi personeline yüzde 10 zam yaptı. İşçilerin bağlı olduğu Belediye İş Sendikası ile Aziziye Belediyesi arasında toplu sözleşme imzalandı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Himmet Bozan arasında imzalanan toplu sözleşme ile işçilere 2015 yılı için yüzde 10 zam yapıldı. İmza törenine belediyenin işçi temsilcisi Hasan Karaman da katılırken, işçilerin yevmiyelerine yapılan yüzde 10 zamla, her bir işçiye ortalama 300 lira civarında zam yapılmış oldu. Başkan Orhan’ın verdiği yüzde 10’luk zam işçiler tarafından da memnuniyetle karşılandı.
İşçinin alın terinin kutsallığına inandığını belirten Başkan Orhan, “Tüm personelimizle ekip ruhu içerisinde ilçemizi daha güzel yarınlara taşımak için çalışıyoruz. Sözleşme döneminde yaptığımız bu zamla dengeleri koruduk ve personelimizi mutlu edecek zam yaptık. İşçilerimizin mutlu olması, hizmet ettikleri alana güzel hizmetler sunmalarına vesile olur. Görevlerini büyük şevk ve heyecanla yaparlar. Bunun için belediyemizin imkanları ölçüsünde en iyi zammı verdik. İşçi personellerimize ve ailelerine hayırlı olsun.” dedi.
SENDİKADAN BAŞKAN ORHAN’A TEŞEKKÜR
Sözleşmenin imzalanmasının ardından Bozan, işçilere jestinden dolayı Başkan Orhan’a teşekkür etti. Bozan, “Belediye başkanımız hakkı teslim ederek, işçi arkadaşlarımıza iyi bir zam verdi. Yaptığımız ikili görüşmeler neticesinde, belediyemiz imkanlarını ortaya koydu, biz de arkadaşlarımız adına taleplerimizi ilettik. Sağolsun belediye başkanımızın iyi niyetli yaklaşımıyla güzel bir sözleşme imzaladık.” diye konuştu.
Himmet Bozan, imza töreninin ardından Başkan Orhan’a bir şilt takdim etti.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
10°
kapalı
Namaz Vakti 17 Ekim 2019
İmsak 05:24
Güneş 06:46
Öğle 12:31
İkindi 15:37
Akşam 18:07
Yatsı 19:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@