ASP İl Müdürlüğü’nde İlk Yardım Eğitimi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde (ASP) aday memurlara yönelik İlk Yardım eğitim programı düzenledi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen ve 2 gün süren eğitime aday memurlar katıldı.İlk...

ERZURUM 14.04.2015, 14:23
ASP İl Müdürlüğü’nde İlk Yardım Eğitimi
banner230
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde (ASP) aday memurlara yönelik İlk Yardım eğitim programı düzenledi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen ve 2 gün süren eğitime aday memurlar katıldı.
İlk yardım eğitimi, İl Ambulans Servisi Başkehimliği personeli, Dr. Murat Maksut Çalbay, tarafından verildi.
Çalbay, ilk yardımın hayati öneme sahip olduğunu belirterek şunları söyledi:
“İlk yardım herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacı ile olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın, mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır”
İlk yardımın amaçlarına değinen Çalbay, “Hayati tehlikenin ortadan kaldırılması, Yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesinin sağlanması, Hasta/yaralının durumunun kötüleşmesinin önlenmesi, İyileşmenin kolaylaştırılması ilk yardımın temel amaçlarıdır.” dedi.
İlk yardımı eğitiminin önemine değinen Çalbay, hasta ve yaralılara müdahalenin doğru yapılmasının hayati önem taşıdığına vurgu yaptı.
Eğitim programı sonunda Sağlık Memurları Oğuzhan Tütüncü ve Yavuz Altunlu tarafından maket üzerinde uygulamalı ilk yardım eğitimi verildi.
Eğitim programının ardından Çocuk Kordinasyon Merkezi Müdürü Ünal Aksakal tarafından Doktor Çalbay, Tütüncü ve Altunlu’ya teşekkür belgesi verildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@