Yıldırım’da Tiyatro Sevgisi Büyüyor

Gerçekleştirdiği kültür sanat faaliyetleri ile Bursa’nın lokomotifi konumundaki Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu, İnegöl’den gelen minik misafirlerini ağırladı.Sahnelediği tiyatro oyunları ile ünü ilçe sınırlarını aşan...

Yıldırım’da Tiyatro Sevgisi Büyüyor
banner230
Gerçekleştirdiği kültür sanat faaliyetleri ile Bursa’nın lokomotifi konumundaki Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu, İnegöl’den gelen minik misafirlerini ağırladı.
Sahnelediği tiyatro oyunları ile ünü ilçe sınırlarını aşan Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu, hafta sonları yakın il ve ilçelerden gelen misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. İnegöl’den gelen Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerini ve ailelerini misafir eden Adile Naşit Tiyatrosu, sahnelediği ‘Yol Geçen Hanı’ ve ‘Karınca Kararınca’ adlı oyunlarla miniklere unutulmaz anlar yaşattı. Yıldırım’da gerçekleştirilen kültür-sanat faaliyetlerinin çocuklar için önemli olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sanat yoluyla tam donanımlı bireyler olarak yetişmesini hedefliyoruz” dedi.
İdeal şehir Yıldırım hedefi doğrultusunda hizmetlerine hız kesmeden devam ettiklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşüm sayesinde şehrimizi fiziki olarak dönüştürmenin yanı sıra sosyal açıdan da çehresini değiştiriyoruz. Yıldırımlıların yaşam kalitesini yükseltmek için kültür-sanat faaliyetlerimize devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
Yıldırım’ın geleceği olan çocukların sanat sayesinde kendilerini geliştirmesi gerektiğini de dile getiren Başkan Edebali, “İlçemiz her kesimden insanıyla Türkiye’nin ufak bir modeli konumunda bulunuyor. Yıldırım’da var olan bu kültür çeşitliliğini sanatla harmanlayıp zenginliğe dönüştürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
YORUM EKLE