Nilüfer Belediyesi’nden Öğretmenlere Geri Dönüşüm Eğitimi

Nilüfer Belediyesi, ilçede görev yapan öğretmenlere “geri dönüşüm” konusundan eğitim verdi. Eğitime katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 2014 yılında gerçekleştirilen geri dönüşümle 115 bin çam ağacının Nilüferliler...

Nilüfer Belediyesi’nden Öğretmenlere Geri Dönüşüm Eğitimi
banner230
Nilüfer Belediyesi, ilçede görev yapan öğretmenlere “geri dönüşüm” konusundan eğitim verdi. Eğitime katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 2014 yılında gerçekleştirilen geri dönüşümle 115 bin çam ağacının Nilüferliler tarafından kurtarıldığını söyledi.
Çevre ve doğa dostu Nilüfer’i oluşturmak için çeşitli kurum ve kuruluşlara eğitimler veren Nilüfer Belediyesi, ilçede görev yapan öğretmenler için de bir çalışma gerçekleştirdi. Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü öğretmenlere yönelik Nazım Hikmet Kültürevi’nde ‘Geri kazanım, çevre ve doğru atık bertarafı’ konulu seminer düzenledi. Eğitime Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu da katıldı. Bozbey, çevrenin korunması ve geri dönüşümün önemine dikkat çekerek, “Ne kadar bilinçlenirsek, dünyamızın geleceği için o kadar katkı sunarız” ifadelerini kullandı.
Çevre bilincinin artmasında öğretmenlerin önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Bozbey, “Sizler gibi yeni nesilleri geleceğe hazırlayan, kilit noktadaki eğitimcilerle geri kazanım ve çevre konusunda işbirliği yapmak çok önemli” dedi.
2006’dan beri çevre gezileriyle desteklenen eğitimlere 2014’te toplam 35 okuldan 2 bin 190 öğrencinin katıldığını belirten Başkan Bozbey, Nilüfer’deki okullarda 2009 yılında başlatılan atık yağ toplama yarışmasının da sürdürüldüğünü söyledi. Bozbey, okullar, muhtarlıklar ve Nilüfer Belediyesi binalarında bulunan atık yağ bidonlarında 2014 yılında 162 ton atık yağ, 10 milyon 365 bin 940 kilogram da geri kazanım topladığını kaydetti. Başkan Bozbey geri dönüşüm çalışmalarının sonuçlarını da şöyle açıkladı:
‘Bu hizmetimizle, geri dönüşüme kazandırılan kağıt miktarı, yaklaşık 115 bin yetişkin çam ağacının Nilüferliler tarafından kurtarılması anlamına geliyor. Biz dünyayı atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan ödünç aldık. Çocuklarımızla birlikte bu emaneti korumak ve geleceğe güvenle bakmak için elimizden geleni yaptığımıza ve çalışmalarımızı daha da geliştirerek sürdüreceğimize inanıyorum” .
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in açılış konuşmasının ardından Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Çevre Mühendisi Gül Aydın ve ÇEVKO Vakfı Eğitim Şefi Murat Anaç sunum yaptı. Katılan öğretmenlere sertifikaları Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu tarafından verildi.
YORUM EKLE