Erdal Çolak Son Yolculuğuna Uğurlandı

Zatürre teşhisiyle kaldırıldığı hastanede tedavi görürken hayatını kaybeden Bursa’nın tanınmış gazetecilerinden Erdal Çolak, son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı.Erdal Çolak için ilk tören, uzun yıllar yönetim ve denetim kurulu...

Erdal Çolak Son Yolculuğuna Uğurlandı
banner230
Zatürre teşhisiyle kaldırıldığı hastanede tedavi görürken hayatını kaybeden Bursa’nın tanınmış gazetecilerinden Erdal Çolak, son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı.
Erdal Çolak için ilk tören, uzun yıllar yönetim ve denetim kurulu üyeliği yaptığı Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Ataevler’deki binası önünde yapıldı. Bursa protokolünün yanı sıra Bursa’da görev yapan basın mensuplarının büyük bölümünün katıldığı tören saat 15.00’de başladı. Erdal Çolak’ın ailesi, yakınları ve meslektaşlarının göz yaşlarına hakim olamadığı törende konuşan Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, yaşananlara inanamadığını ifade etti.
Bursa basınının, Erdal Çolak’ın beklenmeyen ölümüyle büyük şok yaşadığını dile getiren Kolaylı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Arkadaşım, dostum, meslektaşım sevgili Erdal’ı; artık sadece anılarda yaşatacak olmanın üzüntüsü, kederi içindeyim. Yıllarca birlikte çalıştık. Birbirimize yol arkadaşlığı yaptık. Bursa Gazeteciler Cemiyeti, Olay Gazetesi, Bursa Hakimiyet Gazetesi, Doğru Hâkimiyet Gazetesi ve Haber Gazetesi çatısı altında birlikte, omuz omuza çalıştık. Erdal Çolak gerek tarafsız ve titiz haberciliğiyle, gerekse çalışma arkadaşlarına yönelik sevecen tavrıyla örnek bir kişilikti. Gazeteleri her gün satır satır okur, bulduğu ilginç notları bizlerle paylaşırdı.
Genç kuşakların tarafsız ve objektif gazeteciler olarak yetişmesi en büyük ideallerinden biriydi. Her fırsatta uyarır, öğretirdi. Ve bunu güler yüzlü, şakalarla süsleyerek yapardı.
Aramızdan nasıl ayrıldığına şu an aklım sırrım ermiyor. Grip, zatürre derken, oksijen yetmezliğinden yoğun bakıma kaldırdık. Yoğun bakımda bile benimle dalga geçiyordu. Tedavisinin sonuçlanarak aramıza dönmesini beklerken, böyle bir ayrılık aklımın ucundan geçmiyordu. Değerli dostlar, inanması çok zor ve acımız çok büyük. Sevgili Erdal’ı bugün son yolculuğuna uğurlarken, onu kalbimizde yaşatacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”
Kolaylı’nın ardından kısa bir konuşma yapan Bursa Gazeteciler Vakfı Başkanı Ahmet Emin Yılmaz da, Erdal Çolak’ın, meslek hayatına başlarken tanıdığı ilk gazeteci olduğunu ifade etti.
Oğlu Emre Çolak da, törene katılanlara teşekkür etti. “Babamın arkadaşları olarak burada bizlere sahip çıkan siz değerli insanlara en içten teşekkürlerimi sunuyorum” diyen Emre Çolak’ın konuşmasının ardından, Erdal Çolak’ın abisinin isteğiyle başka konuşma yapılmadı ve merhum gazetecinin cenazesi Yıldırım Beyazıt Camii’ne götürüldü.
Yıldırım Beyazıt Camii’nde ikindide kılınan cenaze namazını müteakip Çolak Hamitler Mezarlığı’na defnedildi.
YORUM EKLE