Büyükşehir Meclisi’nden Canlı Hayvan Ve ET Borsasına Onay

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Ticaret Borsası’yla birlikte Nilüfer’in Badırga bölgesine kuracağı canlı hayvan ve et borsası için 29 hektarlık alanda yapmayı planladığı kamulaştırmaya ilişkin onay, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden...

Büyükşehir Meclisi’nden Canlı Hayvan Ve ET Borsasına Onay
banner230
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Ticaret Borsası’yla birlikte Nilüfer’in Badırga bölgesine kuracağı canlı hayvan ve et borsası için 29 hektarlık alanda yapmayı planladığı kamulaştırmaya ilişkin onay, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden çıktı.
Nisan ayı meclis toplantısı, Çarşamba’daki İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç’ün yönettiği toplantıda, Badırga’da 250 dönümlük alana kurulacak canlı hayvan ve et borasıyla ilgili 29 hektarlık alanda yapılması planlanan kamulaştırmaya ilişkin onay da verildi. Karar, CHP’nin ret oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis maddeleriyle birlikte 63 önergenin görüşüldüğü toplantıda, ihtisas komisyonları ile encümen üyeliği seçimleri de yapıldı.
ANLAŞMALI YOLLA KAMULAŞTIRMA
Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Nilüfer’in Badırga bölgesinde canlı hayvan ve et borsası kurulmasına ilişkin protokolün bundan birkaç ay önce Büyükşehir Belediyesi’yle Bursa Ticaret Borsası arasında imzalandığını hatırlattı. Alınan kararla birlikte 250 dönümlük alana kurulacak tesisle ilgili faaliyetlerin fiilen başladığını ifade eden Başkanvekili Ödünç, “29 hektar alanda yapılacak kamulaştırma kararıyla birlikte, borsanın kurulacağı alanda kalan mülkler bir bir üzerimize geçmiş olacak. Mülk sahipleriyle anlaşmalı yol izleyeceğiz. Tüm imzaların atılmasının ardından, borsanın kurulmasına ilişkin inşaat faaliyetlerine başlamış olacağız” dedi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273