BTSO’da ‘Sanayiye Ham Ve Gri Su Temini’ Toplantısı Gerçekleştirildi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ‘Sanayiye Ham ve Gri Su Temini’ Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, suyun Bursa’da en faydalı bir şekilde kullanılması için çalışmalara devam edeceklerini...

BTSO’da ‘Sanayiye Ham Ve Gri Su Temini’ Toplantısı Gerçekleştirildi
banner230
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), ‘Sanayiye Ham ve Gri Su Temini’ Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, suyun Bursa’da en faydalı bir şekilde kullanılması için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.
Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu BTSO, sektörel konseyler ile birlikte sanayinin ihtiyaçlarına yönelik toplantılarını sürdürüyor. BTSO, son olarak OSB Konseyi ile birlikte ‘Sanayiye Ham ve Gri Su Temini’ Toplantısını düzenledi. Programa, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Fehmi Köse, OSB’lerin yönetim kurulu başkanları ve bölge müdürleri katıldı.
“SEKTÖREL KONSEYLERİMİZ İLE ORTAK ÇALIŞIYORUZ”
BTSO olarak ülke ihracatına katkılar sunan sanayicilerin ihtiyaçları doğrultusunda toplantılar gerçekleştirdiklerini söyleyen Gülener, “BTSO olarak birçok konuda önemli çalışmalara imza atıyoruz. Sektörel konseylerimiz ile birlikte güzel çalışmaları hayata geçiriyoruz. Bugün de yoğun katılımla güzel bir program gerçekleştirdik. Bursa, bir su şehridir. Su, en kıymetli bir değerimizdir. Suyumuzu Bursa için en faydalı ve tasarruflu şekilde kullanmalıyız. O yüzden bu toplantıyı önemsiyorum. Toplantının Bursa açısından faydalı sonuçlar doğuracağına inanıyor, programa katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.
“SANAYİMİZ EKONOMİMİZİN DİNAMOSUDUR”
BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, sanayicilerin taleplerini ve meselelerini çözmek için çalıştıklarını ifade etti. Bursalı firmaların sürdürülebilir üretim yapabilmesi için suyun hayati bir önem taşıdığını kaydeden Çetinavcı, “Bizim görevlerimizden birisi de sanayinin endüstriyel su ihtiyacını karşılamaktır. Bursa’nın içme suyuna zarar vermeden bu konuda önemli çalışmalar yürütüyoruz” dedi.
“BURSA’NIN SUYU TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE”
Bursa’nın su potansiyeli bakımından Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu vurgulayan Çetinavcı, şöyle konuştu; “Türkiye’de kişi başı düşen su miktarı bin 400 metreküp iken, Bursa ‘da bu oran 2 bin 500 seviyesindedir. Her ne kadar Bursa suyu Türkiye ortalamasının üzerinde olsa da yine de suyumuzun kıymetini bilmeliyiz. Geleceğimize sağlıklı ve kirlenmemiş su kaynaklarını bırakmak için herkes üzerine düşen görevi yapmak zorundadır.”
YORUM EKLE