Başkan Edebali’den Esnafa Destek

Yıldırım’ın kalkınması yolunda bölge esnafının önemli bir role sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Üretime katkı sağlayarak ilçe ekonomisini canlandıran esnafımıza desteğimiz sürecek” dedi.‘İdeal...

BURSA 08.07.2015, 15:34
Başkan Edebali’den Esnafa Destek
banner230
Yıldırım’ın kalkınması yolunda bölge esnafının önemli bir role sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Üretime katkı sağlayarak ilçe ekonomisini canlandıran esnafımıza desteğimiz sürecek” dedi.
‘İdeal şehir Yıldırım’ hedefinin toplumun tüm kesimlerinin paydaşlığı ile mümkün olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, dünyaca ünlü Bursa bıçaklarının üretildiği Duaçınarı Mahallesi Bıçakçılar Sitesi esnafını ziyaret etti. Bursa Bıçakçılar Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnafın, 1980’li yıllardan itibaren bugünkü yerlerinde üretime devam ettiklerini söyleyen Edebali, “Osmanlı döneminde sultanların ve ordunun bıçak ihtiyacı bölgemizde karşılanıyordu. Bu tarihi mesleğin yaşatılarak, esnafımızın el emeği göz nuru çalışmalarının değerini bulması için her türlü desteği sağlayacağız” diye konuştu.
Bıçakçılığın ekonomiye sağladığı katma değerin yanı sıra ilçenin kültürel değerlerin biri olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Babadan oğula geçen, nesiller boyunca devam ettirilen bu güzide mesleğimiz, ekonomik anlamda katkılarının yanında kadim medeniyetimizi tanıtması açısından ayrı bir önem sahip. Bursamızı, ilçemizi tanıtmak için gereken desteği vermek hepimizin görevidir” diye konuştu.
Bölgede faaliyet gösteren esnafa her türlü desteği sağlayacaklarını da sözlerine ekleyen Edebali, “Bıçakçılık mesleğimizi yaşatmak adına üretimi teşvik etmeliyiz. Esnafımıza, ürettikleri nadide ürünlerin tanıtımı başta olmak üzere, satış ve pazarlama konularında her türlü katkıyı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@