Batı Karadeniz Bölgesel Kanser Değerlendirme Toplantısı Bartın’da Yapıldı

Batı Karadeniz Bölgesel Kanser Değerlendirme Toplantısı Bartın’da gerçekleştirildi.Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanlığı tarafından her yıl tüm bölgelerde yapılan Bölgesel Kanser Değerlendirme Toplantısı, meme kanseri taramalarında...

Batı Karadeniz Bölgesel Kanser Değerlendirme Toplantısı Bartın’da Yapıldı
banner230
Batı Karadeniz Bölgesel Kanser Değerlendirme Toplantısı Bartın’da gerçekleştirildi.
Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanlığı tarafından her yıl tüm bölgelerde yapılan Bölgesel Kanser Değerlendirme Toplantısı, meme kanseri taramalarında birinci olan Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlendi. Bartın Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanı Doç. Dr. Murat Gültekin, Bartın, Bolu, Karabük, Zonguldak, Düzce, Kastamonu, illerinin Halk Sağlığı Müdürleri, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürleri, Kanser Birim Sorumluları, Kanser Kayıt Elemanları ve Kanser Daire Başkanlığı’nın çalışanları katıldı.
Toplantıda illerin yaptıkları sunumlarla kanser kayıtçılığı ve kanser taramalarında mevcut durumu, karşılaşılan sorunlar üzerinde görüşler sunuldu. Toplantıda ayrıca sorunların çözümleri ve daha iyi bir duruma gelmek için öneriler masaya yatırıldı.
YORUM EKLE