Amasra’da Deniz Dibi Taraması Sürüyor

Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı-tersaneler Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü İle Amasra Belediye Başkanlığı Arasında Yapılan Sözleşme İle Deniz Dibi Taramasına Başlandı.

Amasra’da Deniz Dibi Taraması Sürüyor
banner230
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile Amasra Belediye Başkanlığı arasında yapılan sözleşme ile deniz dibi taramasına başlandı.
Konuyla ilgili Amasra Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile Amasra Belediye Başkanlığı arasında yapılan sözleşmeye istinaden, Amasra’da bulunan Antik Liman dip kumlanması ve horror deresinden akan teressubat ve rusubatın meydana getirdiği katmanın taranması işine Samsun Denizdibi Tarama Başmühendisliğince Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun kararı doğrultusunda Amasra Müze Müdürlüğü denetiminde, başlanarak, 1460 metre küp tarama işlemi tamamlanmıştır. Hava muhalefeti nedeniyle geri kalan tarama işlemine ise 13 Nisan 2015 tarihinde başlanarak devam etmektedir” denildi.
YORUM EKLE