Mezun Oldukları Okul Öğrencilerine Mesleklerini Tanıttılar

Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (ASDALMED), mezun oldukları okulda sınava hazırlanan öğrencilere Meslek Tanıtım Günleri gerçekleştirdi.Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Rehber Öğretmenleri Fisun Sönmez ve Ayşe...

Mezun Oldukları Okul Öğrencilerine Mesleklerini Tanıttılar
banner230
Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (ASDALMED), mezun oldukları okulda sınava hazırlanan öğrencilere Meslek Tanıtım Günleri gerçekleştirdi.
Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Rehber Öğretmenleri Fisun Sönmez ve Ayşe Aksoy’un talepleri doğrultusunda gerçekleşen meslek tanıtım günlerinde öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımaları hedeflendi.
Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Mezunu meslek sahipleri Dernek Başkanı Av. Anıl Pektaş, Makine Müh. Hakkı Gözlüklü, Endüstri Müh. Sadi Şekerzade, İşletmeci Zafer Arabacı, Elektrik Müh. Bağış Kuruüzüm, İnşaat Müh. Deniz Aydın, Doktor Sevim Ürkmez, Bilgisayar Müh. Haktan Işılak, Mimar Gamze Ersoy, Fizyoterapistler Havane Kelekcio, Muammer Korkut ve Mekatronik Müh. Ali Niçin ayrıldıkları okulda yıllar sonra meslek tanıtım günlerinde öğrencilerle bir araya geldi.
Öğrencilerin sahip olabilecekleri meslekler hakkında o mesleği yapan kişiler tarafından her yönüyle bilgilendirilmesi amaçlanan meslek tanıtım günleri ile ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Av. Anıl Pektaş; “Doğru hedefler belirleyerek, kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak, farklı mesleklerin öğrencilere tanıtmak ve öğrencilerin mesleklere dair merak ettiklerini öğrenmelerine imkân sağladık. Bilinmeyen ya da her yönüyle tanınmayan mesleklerin öğrenilmesi, öğrencilerde hedef genişliğinin sağlanması ve mesleklerin çalışma şartları, avantaj ve dezavantajlarını bilirkişiden öğrenmesini sağlamış olduk” dedi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273