Kuşadası’nda Cam Atıklar Ayrı Toplanacak

Kuşadası Belediyesi geri dönüşüm çalışmaları kapsamında cam ambalaj atıklarını, cam kumbaraları aracılığıyla ayrı toplamaya başladı. Cam atıklar bundan böyle otellerden 6 metreküplük konteynerler, mahallelerden ise yeşil-beyaz cam...

Aydın 30.07.2015, 16:30
Kuşadası’nda Cam Atıklar Ayrı Toplanacak
banner230
Kuşadası Belediyesi geri dönüşüm çalışmaları kapsamında cam ambalaj atıklarını, cam kumbaraları aracılığıyla ayrı toplamaya başladı. Cam atıklar bundan böyle otellerden 6 metreküplük konteynerler, mahallelerden ise yeşil-beyaz cam kumbaraları aracılığıyla ayrı toplanacak.
Kuşadası Belediyesi ile Anadolu Cam Sanayi AŞ, Çevko, Muzaffer Pınarbaşı Cam Şişe İşletmesi arasında cam atıkların ayrı olarak toplanması amacıyla imzalanan dörtlü protokolle 1 Temmuz itibariyle ilçedeki cam ambalaj atıkları Muzaffer Pınarbaşı Cam Şişe İşletmesi tarafından toplanmaya başlandı. Diğer ambalaj atıkları ile birlikte toplanması durumunda cam atıkların kırılarak geri kazanım verimini azaltması nedeniyle başlatılan uygulama kapsamında Kuşadası’nın farklı noktalarına yeşil-beyaz cam kumbaraları yerleştirildi.
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, geri dönüşümün doğanın korunmasına çok önemli katkıları bulunduğuna dikkat çekerek “Belediye olarak uzunca bir süredir Kuşadası Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisimizde ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlıyoruz. Etkin bir geri dönüşüm sağlayabilmek için cam atıkları da ayrı toplamaya başladık. Halkımızdan cam ambalajları, mahallelere yerleştirilen cam kumbaralarına atarak doğanın korunmasına ve ekonomiye katkı sunmalarını bekliyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
15°
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@