Köşk Belediyesi, Lavrasitlere Karşı Mücadele Başlattı

Köşk Belediyesi, bahar aylarına karşı gelişen larvasit sinek ilaçlama çalışması başlattı.Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Mart ayından itibaren gelişen larvasit (karasinek ve sivrisinek) zararlılarına karşı Koruyucu Halk...

Köşk Belediyesi, Lavrasitlere Karşı Mücadele Başlattı
banner230
Köşk Belediyesi, bahar aylarına karşı gelişen larvasit sinek ilaçlama çalışması başlattı.
Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Mart ayından itibaren gelişen larvasit (karasinek ve sivrisinek) zararlılarına karşı Koruyucu Halk Sağlığı çalışmaları kapsamında ilaçlama çalışması başlattıklarını söyledi. Kılınç, “Haritası çıkarılan larvasit üreme alanlarının ilaçlama çalışmaları ilçemiz de bulunan dere yatakları, fosseptikler, yağmur suyu birikintileri, gübrelik alanlar belirlenerek bu alanlar periyodik olarak ilaçlanmaktadır. Vatandaşların yaşam standartlarının yükseltilmesi, insan sağlığının korunması ve insanlar üzerinde oluşacak rahatsızlıkların en aza indirilmesi amacıyla yapılan mücadele sivrisinek, karasinek, hamam böceği, gibi vektörleri kapsıyor. Mücadeleyle söz konusu haşerelerden bulaşabilecek hastalıkların önlenmesi için bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleri ile çevre ve toplum sağlığının korunması amaçlıyor. İlaçlama ekibi, baharın gelmesiyle oluşacak zararlı böceği popülâsyonunu kırmak amacıyla kalıcı ilaçlama çalışması yapıyor. Köşk Belediyesi, dere yataklarında lavrasit üremelerini engellemek için gün boyu araç üstü ULV cihazıyla karasinek sivrisinek mücadelesine önem veriyor. İlaç miktarı olarak yapılan ilaçlama etkisi; bir 1 metrekarelik alanda 20 gün boyunca etkili bir sonuç elde ediliyor” dedi.
ŞİKAYETLERE ANINDA MĞDAHALE
Mücadelenin başarıyla devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç; “ Fosseptik, kanalizasyon ve dere yataklarındaki lavrasitlerin üremelerini engellemek için gün boyu ilaçlama çalışmaları devam etmekte. Ayrıca karasinek ve sivrisinek ile mücadele amaçlı olarak periyodik, ULV cihazlarıyla mahallerimizin ilaçlamalarını yapmaktayız. Bu ilaçlama çalışmalarının pozitif sonuçlarını yakın zamanda göreceğiz. Araç ve ekipmanlarla halkımızın şikayetlerle ilgili olarak adrese gidilerek, sorunun hızlı bir şekilde ulaşarak, şikâyetlerinin son bulması için anında müdahale ile çalışmalarımız da devam edecektir” diye konuştu.
YORUM EKLE