Aydın Eğitim Bir-sen’den Öğretmene Şiddete Kınama

Eğitim Bir-sen Aydın Şube Başkanı İsmail Yiğit, Koçarlı İlçesinde Bir Öğretmenin Öğrenci Yakınları Tarafından Darp Edilmesini Kınadı.

Aydın Eğitim Bir-sen’den Öğretmene Şiddete Kınama
banner230
Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı İsmail Yiğit, Koçarlı ilçesinde bir öğretmenin öğrenci yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.
Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı İsmail Yiğit, yaptığı açıklamada; “Mustafa Kiriş Ortaokulunda bir kız öğrenci tarafından bir bayan öğretmen arkadaşımıza uygulanan şiddet olayının üzerinden henüz bir ay geçmemişken, bu sefer Koçarlı Bıyıklı Ortaokulunda Türkçe öğretmeni Mehmet Reşat Kaya öğrencilerinin gözü önünde 4-5 kişilik bir grubun fiili saldırısına maruz kalmıştır. Öğretmene yönelik şiddetin karşılıksız kalması, öğretmenlerimizin sahipsiz ve savunmasızmış gibi algılanmasına sebep olmaktadır. Aldığımız bilgiye göre öğretmenimiz okulda adeta bir çete saldırısına maruz kaldığı halde tutuklanan kimse olmamıştır. Her yaşanan şiddet olayının ardından öğretmende ve idarede kusur arayan bir anlayışla öğretmene şiddet önlenmez. Öğretmene saygıyı yitiren bir toplumda anne babaya da saygı olmaz. Bu yüzdendir ki okullarımızdaki güvenlik sorunlarına hem Bakanlığımız hem yerel yönetimler nezdinde bir neşter vurulmasının gereği ortadadır. Eğitim-Bir-Sen Aydın Şubesi olarak arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmalarının takipçisi olacağımızı belirtiriz” dedi.
YORUM EKLE