Aydın Diyanet-sen’den Kutlu Doğum Lokması

Diyanet-Sen Aydın Şubesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara lokma ikramında bulundu.Diyanet-Sen Aydın Şubesi, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine Söke İmam Hatip Lisesi’ni ardından Efeler ilçesinde bulunan Aydın İmam...

Aydın Diyanet-sen’den Kutlu Doğum Lokması
banner230
Diyanet-Sen Aydın Şubesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara lokma ikramında bulundu.
Diyanet-Sen Aydın Şubesi, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine Söke İmam Hatip Lisesi’ni ardından Efeler ilçesinde bulunan Aydın İmam Lisesi’nde gerçekleştirdiği lokma hayrı ile devam etti. Okul bahçesinde yapılan etkinliğe Aydın Diyanet-Sen Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, Diyanet-Sen Şube Yönetim Kurulu üyeleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Etkinliğe katılanlara lokma ikramında bulunan Diyanet-Sen Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, “Diyanet-Sen Aydın Şubesi olarak bu Kutlu Doğum Haftası’nın tüm İslam alemine ve insanlığa hayır getirmesini temenni ediyoruz. Ey Peygamberim bugün senin ahlakına ve hoşgörüne o kadar çok ihtiyacımız var ki, ümmetin darmadağın, Müslümanlar birbirlerine sırt çevirmiş durumdalar. Kardeş kardeşi öldürüyor. Birbirine merhamet etmiyor. O yüzden diyoruz ki, kardeşçe yaşamak için onun ahlakı ile ahlak nalanım. Birbirimizi sevelim, sayalım ve birbirimize saygı duyalım. Diyanet-Sen Aydın Şubesi olarak bu hafta etkinliklerine bugün beş okulumuzda daha lokma ikramı yapmaya devam ediyoruz. Lokmanın yanında 30 bin adet Hz. Peygamberin Şemaili konulu kartela bastırarak tüm Aydın geneline dağıtmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE