ADÜ İletişim Fakültesi’nde Yapısal Eşitlik Modeli Semineri Düzenlendi‏

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi’nde ‘Yapısal Eşitlik Modeli’ semineri düzenlendi?.Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar...

ADÜ İletişim Fakültesi’nde Yapısal Eşitlik Modeli Semineri Düzenlendi‏
banner230
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi’nde ‘Yapısal Eşitlik Modeli’ semineri düzenlendi?.
Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kuzucu, ADÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerine yönelik düzenlenen “Yapısal Eşitlik Modeli” konulu seminer ile bilgi birikimini paylaştı.
ADÜ Aydın Menderes Derslikleri toplantı salonunda gerçekleşen etkinlikte Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kuzucu; geçmiş yıllarda yapılan araştırmalarda kullanılan Sosyal Bilimler alanında istatiksel analiz için kullanılan istatistik yazılımı (SPSS) yönteminde en çok atıf alan ölçeklerden yola çıkıldığını ancak değişkenlerle ilgili bağlantıların farklılığından dolayı sonuçların istenilen verilere ulaşmadığını gördüklerini anlattı. Kuzucu, Yapısal Eşitlik Modellemesi bağlantılarını iyi yorumlama ve bilimsel sonuç verme özelliklerinden söz ederek, “Yapısal Eşitlik Modeli ile bilimsel çalışmalara daha etkili sonuçlar ile ulaşılacak” dedi.
Seminerin sonunda Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atila Yüksel eşliğinde, Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Hicabi Arslan katkılarından dolayı Kuzucu’ya teşekkür belgesi verdi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273