Turizm Haftası Korkuteli’nde Kutlandı

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Turizm Haftası nedeniyle tören düzenlendi.Korkuteli Nene Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene, Korkuteli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Önal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz,...

Turizm Haftası Korkuteli’nde Kutlandı
banner230
Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Turizm Haftası nedeniyle tören düzenlendi.
Korkuteli Nene Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene, Korkuteli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Önal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, siyasi partilerin temsilcileri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Nene Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeynep Çayıröz Yaşa yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ve Antalya’nın kalkınmasında önemli bir sektör olan turizmin, geçmişten günümüze gelen zenginliklerin ve kültürel değerlerin tanıtılması için de son derece önemli olduğunu vurguladı.
Turizmin, gerçekleştirilen atılımlarla dünya turizmi içindeki payını ve önemi giderek arttırdığını ifade eden Yaşa, "Ülkemiz sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal zenginliği ile her yıl daha fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Ülkemizde turizm alanındaki gelişmelerin artması için kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerimizin değerini bilmeli ve bu güzelliklerin yok olmaması için hep birlikte çalışmalıyız" dedi.
Öğrencilerin hazırladıkları çeşitli gösterilerin ardından Nene Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki Turizm Haftası kutlamalarına katılanlara keşkek ikram edildi.
YORUM EKLE