Muratpaşa’dan Uçurtma Ve Bisiklet Şenliği

Muratpaşa Belediyesi ve Ted Antalya Koleji işbirliğiyle, “8.Bisiklet ve Uçurtma Şenliği” düzenlendi.Muratpaşa Belediyesi Hizmet binası yanında bulunan kent meydanında toplanan bisikletseverler, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın...

Muratpaşa’dan Uçurtma Ve Bisiklet Şenliği
banner230
Muratpaşa Belediyesi ve Ted Antalya Koleji işbirliğiyle, “8.Bisiklet ve Uçurtma Şenliği” düzenlendi.
Muratpaşa Belediyesi Hizmet binası yanında bulunan kent meydanında toplanan bisikletseverler, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın startını verdiği şenlikte Falez 2 Park’a kadar yaklaşık 5 kilometre pedal çevirdiler. Antalyaspor’un eski futbolcusu Necati Ateş de bisiklet şenliğine katılarak pedal çevirdi.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal, Falez 2 parkta bisikletseverleri karşıladı. Falez 2 Park’ta düzenlenen “Uçurtma Şenliği”nde, Başkan Ümit Uysal oğlu Efe Uysal ile birlikte uçurtma uçurdu.
Falez 2 Park’ta düzenlenen etkinlikte Ted Antalya Koleji folklör ekibinin gösterisi de yer alırken, Muratpaşa Belediyesi sabah sporu eğitmenleri uçurtma şenliğine gelen vatandaşlara açık havada spor yaptırdı.
Bisiklete binmenin önemine değinen Başkan Ümit Uysal, “Bisiklete binerek çevremizi koruyalım ve düzenli bir kent yaşamına katkıda bulunalım. Hem çevreyi kirletmemiş oluruz, hemde trafik düzenlemesine katkıda bulunmuş oluruz. Bisiklet, biyolojik ve psikolojik olarak insanları zinde tutan bir araçtır. Bisiklete binilmesini teşvik etmeliyiz” dedi.
YORUM EKLE