Kumluca’da Yaz Spor Okulu Öğrencilerine “Trafik” Eğitimi

Kumluca Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, Kumluca Belediyesi Yaz Spor Okuluna katılan yaklaşık 120 öğrenciye, Kumluca Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik polisleri tarafından eğitim verildi.Sultan Alpaslan Ortaokulu...

Antalya 05.08.2015, 11:57
Kumluca’da Yaz Spor Okulu Öğrencilerine “Trafik” Eğitimi
banner230
Kumluca Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, Kumluca Belediyesi Yaz Spor Okuluna katılan yaklaşık 120 öğrenciye, Kumluca Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik polisleri tarafından eğitim verildi.
Sultan Alpaslan Ortaokulu çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen eğitime katılan öğrencilere, Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları tarafından, trafikte uyulması gereken kurallar ile kurallara uymayanlara yapılan yaptırımlar hakkında bilgiler verildi. Öğrencilere, “Trafikte önce siz örnek olun, diğerlerinin değiştiğini göreceksiniz” diyen polis memurları, kurallara uymanın diğer sürücü ve yayaların da kurallara uymasında örnek olacağını belirtiler.
AMACIMIZ FAYDALI BİREYLER YETİŞMESİ
Kumluca Belediyesi Spor İşleri Müdürü Hakan Çataltepe de, yaz spor okullarına katılan öğrencilere sporun yanında çeşitli sosyal, kültürel ve toplumsal konularda eğitimler verdiklerini, amaçlarının bu eğitiler sayesinde topluma faydalı bireyler yetişmesini sağlamak olduğunu söyledi.
ÖNCE ANNE BABA VE YAKINLARI UYARACAKLAR
Trafik dedektifliği eğitimlerine katılan öğrencilerin bundan sonraki süreçte, trafikte karşılaştıkları olumsuzluklar karşısında öncelikle anne, baba ve yakınlarını kurallar doğrultusunda uyaracaklarını, diğer durumlarda ise kural ihlali yapanları da ihbar edeceklerini ifade eden Çataltepe, daha güvenli bir trafik bilincinin oluşması için katkı sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@